ԼՀԿ–ն, ՔՊ–ն և «Հանրապետությունը» համատեղ հուշագիր ստորագրեցին. խորհրդարանական և Երևանի ավագանու ընտրություններին կմասնակցեն դաշինքով
Քիչ առաջ «Լուսավոր Հայաստան», «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունները համատեղ քաղաքական գործունեության հուշագիր ստորագրեցին 2017թ. խորհրդարանական ընտրություններում և Երևանում ավագանու ընտրություններում համագործակցելու վերաբերյալ։
Հուշագիրը ստորագրել են Սասուն Միքայելյանը, Արամ Սարգսյանը և Էդմոն Մարուքյանը։
««Լուսավոր Հայաստան», «Հանրապետություն» և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունները 2017թ. խորհրդարանական ընտրություններին և Երևանում ավագանու ընտրություններին կմասնակցեն միասնաբար՝ ընտրական դաշինքով։ Համատեղ գործունեության, այդ թվում՝ նոր ուժերի ներգրավման վերաբերյալ որոշումները կկայացնեն կոնսենսուսով։ Համատեղ գործունեության արդյունքում կսկսեն բանակցություններ միասնական կուսակցություն ստեղծելու վերաբերյալ։ Հետամուտ են Հայաստանում եվրոպական մոդելին, իրավական, ժողովրդավարական, սոցիալական պետության կառուցմանը՝ ազգային լավագույն առանձնահատկությունների և հետաքրքրությունների համադրությամբ»,–մասնավորապես ասված է հայտարարության տեքստում։

Партии «Светлая Армения», «Гражданский договор» и «Республика» подписали меморандум о сотрудничестве
Партии «Светлая Армения», «Гражданский договор» и «Республика» сегодня подписали меморандум о политическом сотрудничестве на парламентских выборах 2017 года и выборах Совета старейшин города Ереван.
Документ подписали Эдмон Марукян, Сасун Микаэлян и Арам Манукян.
«Партии «Светлая Армения», «Гражданский договор» и «Республика» примут участие в парламентских выборах 2017 года и выборах Совета старейшин Еревана в составе альянса. Решения о совместной деятельности, в том числе по части привлечения новых сил, будут приниматься на основе консенсуса. В результате совместной деятельности начнутся переговоры о создании единой партии. Силы привержены европейской модели Армении и построению правового, демократического и социального государства – с сочетанием лучших национальных особенностей и национальных интересов», – говорится, в частности, в тексте меморандума.