Հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ. տվել է զոհեր և վիրավորներ
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով՝ հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում: Հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրադրության վերահսկողությունը սահմանի ողջ երկայնքով և պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան:

ВС Азербайджана предприняли попытку наступления: несколько трупов противника находятся на нейтральной территории
25 февраля в районе 03:00 и 04:00 сразу на двух направлениях линии соприкосновения – юго-восточном (Мартуни) и восточном (Акна) – противник предпринял попытку наступления с применением спецтехники и средств для разминирования, сообщает Минобороны Республики Арцах.
Передовые подразделения Армии обороны, благодаря в том числе наблюдательному оборудованию, по обоим направлениям вовремя выявили продвижение азербайджанских подразделений и, нанеся потери, отбросили его на исходные позиции.
В результате ответных действий противник понес потери убитыми и ранеными. Несколько трупов находятся на нейтральной территории. Жертв и пострадавших с армянской стороны нет.
Кроме того, согласно достоверным данным соответствующих структур АО, на восточном направлении замечается передвижение живой силы и техники противника.
Передовые подразделения АО продолжают уверенно контролировать ситуацию на всей протяженности границы, будучи готовы дать достойный ответ на любые провокации противника.