Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությունը Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին
Նախընտրական շրջանում բռնություններով եւ քաղաքական բանտարկություններով, իսկ ընտրությունների օրը՝ համատարած կաշառքներով եւ այլ զանգվածային ընտրակեղծիքներով մթագնած խորհրդարանական ընտրությունները հերթական անգամ ի ցույց դրեցին գործող իշխանության՝ ՀՀԿ-ի մոտ ազատ, արդար եւ օրինական ընտրությունների կազմակերպման քաղաքական կամքի բացակայությունը:
Ամեն դեպքում՝ մեր ժողովրդի ձայնը չմասնատելու նպատակով հերթական անգամ Ժառանգությունը հայտ չներկայացրեց Երեւանի ավագանու ընտրական մրցապայքարի մեջ մտնելու՝ փոխարենը հաջողություն եւ օրինական մրցակցություն մաղթելով բոլոր թեկնածուներին եւ իր զորակցությունը՝ ընտրություններին մասնակցող ընդդիմությանը եւ Հայաստանի քաղաքացու ազատ եւ անկաշառ կամարտահայտությանը:
Հանուն մայրաքաղաքի եւ համայն հանրապետության, իրականում հարկավոր է, որ պարոն Մարգարյանը եւ իր կուսակցությունը իրենք դառնան պարկեշտ, օրինապաշտ ընդդիմություն ամբողջ երկրում եւ Երեւանից սկսյալ:

Заявление Раффи Ованнисяна в связи с выборами Совета старейшин Еревана
Парламентские выборы, омраченные в предвыборный период актами насилия и политическими арестами, а в день голосования – повсеместными подкупами избирателей и другими массовыми фальсификациями, в очередной раз проявили отсутствие у действующей власти в лице РПА политической воли по организации свободных, справедливых и законных выборов.
Во избежание раздробления голосов нашего народа партия «Наследие» в очередной раз не подала заявку на участие в выборах Совета старейшин Еревана, пожелав вместо этого удачи и законоположной конкуренции всем кандидатам, выразив свою поддержку участвующей в выборах оппозиции и выступив за свободное и неподкупное волеизъявление гражданина Армении.
Во имя нашей столицы и всей республики в действительности нужно, чтобы господин Маргарян и его партия сами стали порядочной и законопослушной оппозицией по всей стране, начиная с Еревана.