Վերաքննիչ դատարանն այսօր քննելու է Սամվել Բաբայանին կալանքից ազատ արձակելու հարցը
Վերաքննիչ դատարանն այսօր, ժամը 17:00-ին քննելու է ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի կալանավորման որոշման դեմ պաշտպանական կողմի բողոքը: Բաբայանը ներկա է լինելու նիստին։
Հիշեցնենք, որ նախորդ նիստը հետաձգվել էր, քանի որ Սամվել Բաբայանը ցանկություն էր հայտնել մասնակցել բողոքի քննությանը: Դատարանը բավարարել էր նրա ներկայությունն ապահովելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունը:
Սամվել Բաբայանի փաստաբան Ավետիս Քալաշյանը «7օր»–ի հետ զրույցում նշել է, որ դատական այսօրվա նիստից իր ակնկալիքները մեծ են։
-Բայց, ամեն դեպքում, տեսնենք՝ դատարանն ինչ կորոշի,-հավելել է նա։
Փաստաբանը նաև տեղեկացրել է, որ քննչական գործողություն է կատարվել սույն գործով մյուս մեղադրյալ Սանասար Գաբրիելյանի հետ։
-Նա առերեսման ժամանակ նշել է, որ պարոն Բաբայանը ոչ մի առնչություն չունի հայտնաբերված այդ առարկայի հետ, ոչնչից տեղյակ չէ։ Ուրիշ որևէ գործողություն չի կատարվել,- նշել է Ա․Քալաշյանը։

Сегодня Апелляционный суд рассмотрит вопрос об освобождении Самвела Бабаяна из-под ареста
Сегодня Апелляционный суд РА рассмотрит жалобу защиты бывшего министра обороны НКР Самвела Бабаяна об его аресте. Бабаян будет присутствовать на заседании.
Напомним, что предыдущее заседание было перенесено, так как Самвел Бабаян выразил желание участвовать в рассмотрении обжалования. Суд удовлетворил ходатайство стороны защиты об его присутствии на заседании.
Адвокат Бабаяна Аветис Калашян в беседе с «7or» отметил, что связывает с сегодняшним заседанием большие ожидания.
«Но, в любом случае, посмотрим, что решит суд», – добавил он.
Адвокат сообщил также, что были осуществлены следственные действия в отношении другого обвиняемого по данному делу Санасара Габриэляна.
«В ходе очной ставки он сказал, что господин Бабаян не имеет никакого отношения к найденному предмету и ни о чем не знает. Никаких других действий не осуществлялось», – отметил Калашян.