Շառլ Ազնավուրը մահացել է թոքերի այտուցից
Հայտնի է դարձել աշխարհահռչակ երգիչ Շառլ Ազնավուրի մահվան պատճառը: Լեգենդար շանսոնյեն մահացել է թոքերի այտուցից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Le Parisien-ը, այս մասին են վկայում Նիմի բժշկական ինստիտուտում անցկացված դիահերձման արդյունքները:
Տարասկոնի դատախազ Պատրիկ Դեժարդինը հայտնել է, որ Ազնավուրը մահացել է բնական մահով՝ սրտի և շնչառական անբավարարության հետևանքով: Նա նշել է, որ ջրահեղձման վարկածը բացառվում է: Շառլ Ազնավուրի մարմինը հայտնաբերվել էր իր տանը՝ սենյակներից մեկին հարակից լոգարանում:
Աշխարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնյեն կյանքից հեռացել է հոկտեմբերի 1-ին. նա 94 տարեկան էր: Շառլ Ազնավուրը մահացել է Ֆրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Մուրիես քաղաքի իր տանը:

Причиной смерти Шарля Азнавура стал отек легких
Смерть легендарного шансонье Шарля Азнавура вызвана естественными причинами – певец скончался от отёка лёгких. К таким выводам пришли медики после вскрытия, сообщает телеканал BFM TV.
Отмечается, что вскрытие было проведено по распоряжению прокурора города Тараскон, расположенного на юге Франции. Он пояснял, что необходимо установить точную причину смерти шансонье.
В итоге вскрытие показало, что к остановке «сердечно-дыхательных функций организма» привёл отёк лёгких. Отмечается, что смерть великого певца вызвана «естественными причинами».
Напомним, что Азнавур скончался на 95-м году жизни в ночь на понедельник, 1-го октября, в своем доме на юге Франции.