Վալերի Սեմերիկովը շնորհավորական հեռագիր է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական հեռագիր է հղել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Նիկոլ Վովայի, թույլ տվեք անկեղծորեն շնորհավորել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների հաջող անցկացման կապակցությամբ:
Ընտրական գործընթացի կազմակերպման բարձր մակարդակը, քվեարկության նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում քաղաքական ուժերի դրսևորած պատասխանատվության զգացումը վկայում են ժողովրդավարության իդեալներին Հայաստանի ժողովրդի հանձնառության մասին:
Ձեր գլխավորած «Իմ քայլը» դաշինքին ընտրողների ցուցաբերած անվերապահ աջակցությունը համոզիչ ապացույցն է այն վստահության, որ վայելում է Հայաստանում Ձեր հայտարարած բարեփոխումների ուղղությունը ու նաև ապացույցն է դրանց իրագործմանն ակտիվ մասնակցելու այն պատրաստակամության, որ ունի Հայաստանի քաղաքացիների ճնշող մեծամասնությունը:
Համոզված ենք, որ Հայաստանի կառավարությունը կշարունակի ակտիվ աշխատանքը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համակողմանի ամրապնդմանն աջակցելու, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների միջև իրական դաշնակցային հարաբերությունները պահպանելու ուղղությամբ:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, ընդունեք լավագույն բարեմաղթանքներս: Մաղթում եմ Ձեր պատասխանատու աշխատանքում մեծ հաջողություններ, քաջառողջություն և անձնական երջանկություն»:

И.о. генсека ОДКБ поздравил Никола Пашиняна
И.о. генсека ОДКБ Валерий Семериков поздравил и.о. премьер-министра РА Никола Пашиняна с победой на парламентских выборах в Армении. В поздравительной телеграмме Семерикова отмечается:
«Уважаемый Никол Воваевич, позвольте искренне поздравить Вас с успешным проведением внеочередных парламентских выборов.
Высокой уровень организации избирательного процесса, подготовки к голосованию и ответственность политических сил свидетельствуют о приверженности армянского народа демократическим идеалам.
Безоговорочная поддержка, выраженная избирателями в отношении возглавляемого Вами блока «Мой шаг», убедительное доказательство доверия к заявленным Вами реформам в Армении, а также доказательство готовности активного участия в них, которая есть у подавляющего большинства граждан Армении.
Убеждены, что что правительство Армении продолжит активную работу по укреплению ОДКБ и сохранению реальных партнерских отношений между членами Организации.
Примите мои наилучшие пожелания. Желаю Вам успехов на ответственной работе, здоровья и личного счастья».