Բակո Սահակյանը ներկայացրել է ՊԲ նոր հրամանատարին․ Լևոն Մնացականյանն ազատվեց պաշտոնից (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր առավոտյան Պաշտպանության բանակի հրամկազմին է ներկայացրել նոր նախարար Կարեն Աբրահամյանին: 5-րդ ալիքը տեղեկացնում է, որ Արցախի ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանն ազատվել է պաշտոնից: Նա այդ պաշտոնում ծառայում էր 2015 թվականից։
Բակո Սահակյանի հրամանագրով՝ Արցախի Պաշտպանության բանակի շտաբի պետ է նշանակվել Ջալալ Հարությունյանը, ով Արցախի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամիավորման հրամանատարն էր։
Նախագահի հաստատած կառավարության որոշմամբ` Կարեն Սարգսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից, իսկ Լևոն Մնացականյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն:
Մուրադ Պետրոսյանն ազատվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով Արցախի Հանրապետության նախագահի ներկայացուցչի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն, Կարեն Սարգսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով:

Назначен новый командующий Армией обороны Арцаха (видео)
Генерал-лейтенант Левон Мнацаканян освобожден от должности командующего Армией обороны Республики Арцах.
Президент республики Бако Саакян сегодня, 14 декабря, представил командному составу Армии обороны нового командующего – Карена Абраамяна, занимавшего должность главы Генштаба АО.
Новым главой Генштаба назначен Джалал Арутюнян.
По утвержденному президентом решению правительства Карен Саркисян освобожден от должности директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Другим утвержденным президентом решением правительства Левон Мнацаканян назначен директором Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Указом президента Мурад Петросян освобожден от должности представителя президента Республики Арцах по особым поручениям. На его место назначен Карен Саркисян.