Եվրամիությունը Վրաստանին 3,5 մլրդ եվրո կհատկացնի
Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալկալիանին հայտարարել է, որ Եվրամիությունը Վրաստանին ենթակառուցվածքային նախագծերի համար հատկացնելու է 3,5 միլիարդ եվրո:
Արտաքին գերատեսչության ղեկավարը խոսել է այս թեմայով տարածված տեղեկության մասին:
«Սա կարևոր որոշում է: Վրաստանի ինտեգրումը եվրոպական կառույցներին մեր արտաքին քաղաքականության գլխավոր առաջնահերթությունն է: Մեր նպատակը Վրաստանի Եվրամիություն ինտեգրումն է: Այս ֆինանսական օգնությունը հենց դա նկատի ունի: Մեր վերջին բարձր մակարդակի հանդիպման ժամանակ, որը կայացել է նախորդ տարվա նոյեմբերի 21-ին, քննարկվելիք հարցերից մեկը նաև սա էր, որ ֆինանսական օգնությունը՝ 3,5 միլիարդ չափով, հատկացվելու է Վրաստանին»,- հայտարարել է Դավիթ Զալկալիանին:

Евросоюз выделит Грузии 3,5 млрд. евро
Министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани заявил, что Евросоюз выделит 3,5 млрд. евро на инфраструктурные проекты в Грузии.
«Это важное решение. Интеграция Грузии в европейские структуры является главным приоритетом нашей внешней политики. Наша цель – интеграция в ЕС. Данная финансовая помощь предполагает это. Во время нашей последней встречи, которая была проведена 21 ноября прошлого года, обсуждался именно этот вопрос о выделении 3,5 млрд. евро для Грузии. Существуют несколько десятков важных проектов, которые предполагают развитие транспортной инфраструктуры и данный шаг Евросоюза мы только приветствуем», – заявил Давид Залкалиани.