ԵՊՀ ուսանողները պահանջում են ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հրաժարականը
ԵՊՀ ուսանողները համալսարանի գլխավոր շենքի բակում իրազեկման երթ են իրականացնում. նրանք պահանջում են ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հրաժարականը:
Ակցիայի մասնակիցներից մեկը հայտարարեց, որ ԵՊՀ նորանշանակ հոգաբարձուների խորհուրդը անտարբերություն է ցուցաբերել ուսանողների պահանջի նկատմամբ, ըստ որի՝ Արամ Սիմոնյանի՝ ռեկտոր աշխատելու տարիներին տեղի են ունեցել հակաուսանողական բազմաթիվ քայլեր, վարչական կառավարումը շատ վատ վիճակում է գտնվել:
«Նոր հոգաբարձուների խորհուրդը չի ցուցաբերում ուսանողակենտրոն քաղաքականություն եւ չի անդրադառնում այս հարցին: Մեր պահանջն է՝ հոգաբարձուների խորհուրդը պետք է գումարի արտահերթ նիստ, որի ընթացքում պետք է անվստահություն հայտնի ԵՊՀ ռեկտորին»,-հայտարարեց նա:

Студенты Ереванского госуниверситета требуют отставки ректора
Студенты Ереванского государственного университета в четверг провели шествие с требованием отставки ректора вуза Арама Симоняна, сообщает «Sputnik Армения».
Участники акции заявляют, что новый совет попечителей вуза проигнорировал требование студентов об отставке Симоняна. Более того, он не принял во внимание недовольство студентов относительно управления университетом.
Студенты требуют срочно провести внеочередное заседание совета попечителей, в ходе которого нужно выразить недоверие ректору ЕГУ.