Կիմ Չեն Ընն ու Թրամփը պայմանավորվել են մեկ անգամ էլ հանդիպել
Հյուսիսային Կորեայի ղեկավար Կիմ Չեն Ընը եւ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հանոյում հանդիպման ժամանակ պայմանավորվել են շարունակել երկկողմ հարաբերությունների քննարկումը, հայտնում են հյուսիսկորեական լրատվամիջոցները, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Կորեայի Կենտրոնական հեռագրական գործակալությունը հայտնում է, որ Կիմ Չեն Ընն ու Թրամփը երկրորդ գագաթաժողովը «լավ հնարավորություն» են անվանել՝ փոխվստահությունը խորացնելու եւ հարաբերությունները բարելավելու համար: Նրանք խոստացել են մեկ անգամ էլ հանդիպել՝ արդյունավետ երկխոսությունը շարունակելու համար:
ԱՄՆ եւ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդներ Դոնալդ Թրամփը եւ Կիմ Չեն Ընը փետրվարի 27-28-ը Հանոյում երկրորդ գագաթնաժողովն են անցկացրել, որն ավարտվել է առանց որեւէ փաստաթուղթ ստորագրելու: Թրամփը մամուլի ասուլիսում հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի հետ տարաձայնությունները չեն վերաբերել պատժամիջոցները հանելուն, Փհենյանը զիջման չի գնացել «այլ ոլորտում»:

Ким Чен Ын и Трамп договорились встретиться еще раз
Глава КНДР Ким Чен Ын и президент США Дональд Трамп в ходе встречи в Ханое договорились продолжить обсуждение двусторонних отношений, передает РИА «Новости» со ссылкой на северокорейские СМИ.
Как сообщает Центральное телеграфное агентство Кореи (ЦТАК), Ким Чен Ын и Трамп назвали второй саммит «хорошим шансом», чтобы углубить взаимное доверие и улучшить отношения. Они обещали встретиться еще раз, чтобы продолжить продуктивную дискуссию, отмечает ЦТАК.
«Хотя за последние 70 лет неприязненных отношений возникла высокая стена вражды, верховный лидер и президент Трамп выразили уверенность, что они смогут совершить эпохальное улучшение в отношениях КНДР и США, при условии, что будут крепко держаться за руки и проявят мудрость и терпение», – говорится в заявлении ЦТАК.
Лидеры США и КНДР Дональд Трамп и Ким Чен Ын провели 27-28 февраля в Ханое второй по счету саммит, который закончился без подписания каких-либо документов. Трамп на пресс-конференции заявил, что разногласия с КНДР касались не снятия санкций, Пхеньян не пошёл на уступки в «другой сфере».