Սիլվիո Բեռլուսկոնին շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել Է Միլանի հիվանդանոց
Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնին շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել Է Միլանի «Սան Ռաֆայելե» հիվանդանոց: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 30-ին հայտնել Է Corriere della Sera թերթը:
Հրատարակությունը, սակայն, մանրամասնություններ չի հայտնում 82-ամյա քաղաքական գործչի առողջական վիճակի վերաբերյալ: Վերջերս Բեռլուսկունին հերթական բուժզննումն Էր անցել սրտի վիրահատությունից հետո, որին նա ենթարկվել Էր 2016 թվականին: Բեռլուսկոնին, որը «Հառա՛ջ, Իտալիա» կուսակցության անփոփոխ ղեկավարն Է, օրվա ընթացքում պետք Է ներկայացներ Եվրախորհրդարանի ընտրությունների թեկնածուներին, եւ ինքն Էլ ավելի վաղ հայտարարել Է իր թեկնածությունն առաջադրելու մտադրության մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Экс-премьер Италии Сильвио Берлускони госпитализирован – СМИ
Бывший премьер-министр Италии Сильвио Берлускони доставлен в миланскую больницу «Сан-Раффаэле» на машине скорой помощи. Об этом сообщила во вторник газета «Corriere della Sera».
Она, однако, пока не приводит подробностей о состоянии здоровья 82-летнего политика. Недавно он проходил плановое обследование после операции на сердце, которую он перенес в 2016 году. Берлускони, бессменный лидер партии «Вперед, Италия», должен был в течение дня представить кандидатов на выборы в Европарламент и сам ранее заявлял о намерении баллотироваться.
«Вперед, Италия», несмотря на то, что входила на парламентских выборах в марте 2018 года в победившую правоцентристскую коалицию наряду с «Лигой», в данный момент находится в оппозиции.