Արքայազն Հարրին անտեսել է Թրամփին «նողկալի» Մեգան Մարքլի մասին նրա բառերից հետո
The Mirror-ը հաղորդում է, որ թագավորական ընտանիքի անդամը հատուկ չի մոտեցել ամերիկյան առաջնորդին, մինչ Բուքինգհեմյան պալատի Թագավորական պատկերասրահում նա դիտել է նկարները, հաղորդում է Lenta-ն:
Ընդունելությանը ներկա աղբյուրը հրատարակությանն ասել է, որ արքայազն Հարրին ամբողջ ժամանակ մռայլ դեմքով կանգնած է եղել անկյունում:
«Ակնհայտ էր, որ նա ձգտում էր հեռու պահել իրեն նախագահից եւ առաջին տիկնոջից, մինչեւ որ նրանք դիտում էին հավաքածուն: Նա կանգնած էր սենյակի վերջում, ճոճվում էր կրունկների վրա եւ անտարբեր էր երեւում», — ասել է ականատեսը:
Արքայազն Հարրին նաեւ չի ներկայացել Թրամփի պատվին կազակերպված ճաշկերույթին:
Հրատարակության լրագրողները ենթադրել են, որ արքայազն Հարրիի պահվածքը կապված է նրա հետ, որ քաղաքական գործիչը վիրավորել է նրա կնոջը: The Sun-ին տված հարցազրույցում նա Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլին նողկալի է անվանել, երբ իմացել էր, որ նա տգեղ է արտահայտվել Թրամփի նախընտրական արշավի մասին: Նախկին դերասանուհին նրան մեղադրել էր «կնատյաց» եւ «տարաձայնությունները սրող» հայտարարություններում: Այնուամենայնիվ, նախագահ Թրամփը նրան հաջողություն է մաղթել եւ վստահություն հայտնել, որ նա շատ լավ ամերիկյան արքայադուստր կդռանա:
Ավելի ուշ Թրամփն ասել է, որ երբեք դքսուհուն նողկալի չի անվանել եւ ԶԼՄ-ից ներողություն է պահանջել:
Մեգան Մարքլին հաջողվել է խուսափել ԱՄՆ նախագահի հետ հանդիպումից՝ պատճառաբանելով նորածին երեխային խնամելու անհրաժեշտությունը:

Принц Гарри проигнорировал Трампа после его слов о противной Меган Маркл
Принц Гарри проигнорировал президента США Дональда Трампа во время визита политика в Великобританию. Как сообщает издание «The Mirror», член королевской семьи специально не приближался к американскому лидеру, пока тот рассматривал картины в Королевской Галерее в Букингемском дворце, передает «Lenta.ru».
Присутствовавший на приеме источник издания заявил, что принц Гарри все время «стоял в углу с мрачным лицом».
«Он, очевидно, старался держаться на расстоянии от президента и первой леди, пока они любовались коллекцией. Он стоял в конце комнаты, покачивался на каблуках и выглядел незаинтересованным», – отметил свидетель.
Принц Гарри также не появился на банкете в честь приезда Трампа.
Журналисты издания предположили, что поведение принца Гарри связано с тем, что политик оскорбил его жену. В интервью изданию «The Sun» он назвал герцогиню Сассекскую Меган Маркл «противной», когда узнал, что она нелестно отзывалась об избирательной кампании Трампа. Бывшая актриса обвиняла его в «женоненавистнических» и «обостряющих противоречия» заявлениях. Тем не менее, президент США пожелал ей удачи и выразил уверенность, что она станет «очень хорошей американской принцессой».
Позже Трамп заявил, что никогда не называл герцогиню «противной» и потребовал от СМИ извинений.
Самой Меган Маркл удалось избежать встречи с американским президентом, сославшись на необходимость ухода за новорожденным ребенком.