ԱՄՆ պետքարտուղարը 3 ժամ սպասել է Պուտինի հետ հանդիպմանը
Սիրիական ճգնաժամը քննարկելու նպատակով Ռուսաստան ժամանած ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին արժանացել է բավական սառը ընդունելության։
Ըստ Rosbalt.ru–ի՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Միացյալ նահանգների արտաքին հարաբերությունների գերատեսչության ղեկավարին սպասեցրել է 3 ժամ։ Իսկ Կրեմլում կայացած հանդիպման ողջ ընթացքում ՌԴ նախագահն անընդահատ պտտեցրել է գրիչը, երբ Քերին խոսել է Սիրիայում ընթացող ռազմական գործողությունների մասին։
Մոսկովյան այցի շրջանակներում Քերին հանդիպել է նաև ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը հերթական անգամ ներկայաց րել են Սիրիայում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման վերաբերյալ իրենց մոտեցումները։

Госсекретарь США 3 часа ждал встречи с Путиным
Прибывший в Москву с официальным визитом госсекретарь США Джон Керри был встречен с небывалой холодностью. Об этом пишет британская «Daily Mail».
Отмечается, что президент Росии Владимир Путин заставил руководителя внешнеполитического ведомства прождать в аэропорту около 3 часов. В ходе встречи в Кремле Путин беспрестанно поигрывал ручкой, когда Керри начал говорить о сирийском кризисе.
В ходе визита госсекретарь США встретился также с главой МИД России Сергеем Лавровым. В центре внимания стоял вопрос согласования подходов Вашингтона и Москвы по урегулированию ситуации в Сирии и обеспечению региональной безопасности.