Տ. Ուրիխանյան. «Արարատում հանրահավաք անցկացնելու մերժումը տրամաբանությունից դուրս է»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը Արարատում հանրահավաք անցկացնելու մերժումը տրամաբանությունից դուրս է համարում։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 10–ին Արարատում քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններ են տեղի ունենալու։ Սկզբում առաջադրվել էին 3 թեկնածու՝ Հայկ Հայկյան(ՀՀԿ), Սամվել Բարսեղյան (ԲՀԿ) և ինքնաառաջադրված Սմբատ Գասպարյան, ով հետագայում ինքնաբացարկ հայտնեց։
Այժմ Արարատի քաղաքապետարանը մերժել է Վ. Սարգսյանի անվան հրապարակում հանրահավաք անցկացնելու ԲՀԿ թեկնածուի իրազեկումը։
–Հերթական անգամ տրամաբանությամբ չհիմնավորված, ձևական օրենքի տառի պահպանմամբ բերված ինչ–որ պատճառաբանություններ, որպեսզի հանկարծ տեղի չունենա այն, ինչը մեզ անհրաժեշտ է,–«7օր»–ի հետ զրույցում քաղաքապետարանի մերժումն այսպես է մեկնաբանել Տ. Ուրիխանյանը։
Միաժամանակ, նա ավելացրել է, որ ԲՀԿ–ն ցանկացած պարագայում անելու է ամենը, ինչ անհրաժեշտ է տվյալ բնակավայրի ընտրողին իրենց խոսքը հասցնելու համար։
Նշենք, որ Արարատում նախընտրական քարոզչությունն ավարտվելու է նոյեմբերի 8–ին։
Քվեարկության նախնական արդյունքները կամփոփվեն նոյեմբերի 11–ին։ Վերջնական արդյունքները կհրապարակվեն նոյեմբերի 15–ին։

Тигран Уриханян: «Отказ властей в проведении предвыборного митинга в городе Арарат лишен всяческой логики»
Отказ властей в проведении предвыборного митинга в городе Арарат лишен всяческой логики. Об этом заявил пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян.
Напомним, что выборы мэра Арарата состоятся 10 ноября. Свои кандидатуры выдвинули Айк Айкян (от РПА), Самвел Барсегян (от ППА) и Смбат Гаспарян, который впоследствии взял самоотвод.
Сейчас мэрия Арарата отказала кандидату от ППА в проведении митинга на городской площади им. Вазгена Саркисяна.
«В очередной раз принято нелогичное, обоснованное формальным требованием буквы закона решение, чтобы вдруг не произошло то, что нужно нам», - прокомментировал Уриханян в беседе с «7or» отказ властей санкционировать митинг.
Пресс-секретарь ППА также отметил, что партия сделает все от нее зависящее для доведения своей программы до избирателей города.
Отметим также, что предвыборная компания в городе Арарат завершится 8 ноября, а предварительные результаты голосования будут опубликованы 11 ноября.