Հաճախորդի «հավերժական շարժիչը»
«Թունդ ընդդիմադիր» Նիկոլ Փաշինյանը «հավերժական շարժիչ» է հորինել։ Հաճախորդների համար նախատեսված «հավերժական շարժիչ»։
Նա ասում է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» (դե, ինքը, էլի՛) երբեք չի հիասթափեցնելու ժողովրդին, ու չի տանելու պարտության (ինչպիսի՜ միտք և ինչպիսի՜ ազնիվ մղում. տղայա, տղայա Նիկոլը, մալադե՛ց, արա, դե հո զոռով չի. իսկական նախագահ ա, նախագահ ...«լայք», մի հատ էլ «լայք», չորս հատ «շեյր» ու մի հատ տո՛ւշ)։
Նիկոլը նաև ասում է, որ եթե ինքը հայտարարի, որ Սերժ Սարգսյանը պետք է հեռանա, ապա այդ հայտարարությունից մեկ ամիս անց Սերժ Սարգսյանն անպայման կհեռանա (արա, դե տղայա, էլի՛, հո զոռով չի. հենց ասեց, Սերժը կգնա, բայց դե, չի ասում, որտև չի ուզում հիասթափեցնի ... «լայքեր»)։
Բայց Նիկոլը չի ասում, թե ինքը երբ է ասելու, թե երբ պետք է հեռանա Սերժ Սարգսյանը։ Այ, երբ որ ասի, այդ ասածից մեկ ամիս անց ՀՀԿ ղեկավարն այլևս կթողնի իր պաշտոնը։ Իսկ մինչև այդ նա պայքարում է Սերժի մրցակիցների կամ հակառակորդների դեմ, քանի որ ... ինքը տղայա։
Հաճախորդության համար ստեղծված «հավերժական շարժիչ» է, այնպես չէ՞։ Կարող ես անվերջ դհոլությամբ զբաղվել ու ընդդիմության ընդդիմություն խաղալ՝ հիմնավորելով խաղդ «Ժողովրդին չհիասթափեցնելու վեհ ցանկությամբ»։
Համաձայնե՛ք, որ սա կատարյալ դեմագոգիայի դրսևորում է, ինչպես նաև գեղամյանությամբ զբաղվելու «ալիբի»։ Ի՞նչ է նշանակում «Մենք չենք հիասթափեցնի ժողովրդին ու չենք խոսի իշխանափոխության մասին այնքան ժամանակ, քանի դեռ չենք կարողանա ռեալ իշխանափոխություն անել, իսկ թե երբ կկարողանանք, հայտնի չէ»։ Այդպես չոբան Համբոն էլ կարող է «չհիասթափեցնել» ժողովրդին ու դառնալ «տղա»։
Փաստորեն, համաշխարհային քաղաքագիտական մտքի մեջ նոր ուղղություն է առաջացել։ «Չհիասթափեցնելու» ուղղությունը։ ԱՄՆ–ի, Անգլիայի, Ֆրանսիայի ու ընդհանրապես աշխարհի բոլոր պետություններում գործող կուսակցությունները, որոնք չեն կարողանում այդ պահին իշխանափոխություն անել, բայց ընդդիմադիր են, պետք է փակվեն, քանզի հիասթփեցնում են իրենց հավատացող ժողովրդին։
Ուշադրությո՛ւն դարձրեք. Նիկոլը չի ասում, թե երբ կհեռանա Սերժ Սարգսյանը (փաստորեն, նա կարծում է, որ Սերժը պետք է մնա, քանի որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» դեռ չի հայտարարել, թե գործող նախագահը պետք է հեռանա), բայց փրփուրը բերանին պայքարում է բոլոր այն ուժերի դեմ, որոնք կարող են հեռացնել Սերժ Սարգսյանին։
Ինքը չեղած հայտարարություններ է վերագրում «եռյակին» ու կռիվ տալիս այդ միավորման դեմ՝ «Անորսալի Ջոյի» պես հայտարարելով, թե չի ընդունում «եռյակի» գիծը, և չի միանում նրանց պայքարին (իսկ իրեն «եռյակում» սպասո՞ւմ են, որ ինքն էլ հերոսաբար չի գալիս), քանզի դրա մաս կազմող ուժերը չեն պահանջում Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը (Նիկոլն էլ չի պահանջում հրաժարական, բայց դե, հենց պահանջեց, մի ամսից Սերժը կհեռանա. մնում է, որ հայ ժողովուրդը համբերի ու սպասի «կկվի կանչին» ... չեմ տեսնում ձեր «լայքե՜րը»)։
Այսպիսով, գեղամյանական «շկոլան» նորանոր կադրեր է տալիս։ «Հավերժական շարժիչով» աշխատող հաճախորդները շատացել են։
Հ.Գ.։ Բաղրամյան 26–ում նոր պլան են հղացել. Նիկոլի միջոցով (Նիկոլ որ ասում ենք՝ էն ճղճղան Զառան հետն է) «Իմպիչմենտ» օպերացիան են «մեյդան» հանել։ Իսկ թե ինչ են ուզում դրանով ասել, այլ հոդվածի թեմա է։

«Вечный двигатель» клиента
«Яро оппозиционный» Никол Пашинян изобрел «вечный двигатель». Рассчитанный на клиентов власти «вечный двигатель».
Он утверждает, что «Гражданский договор» (ну, в смысле он сам) никогда не разочарует народ и не поведет его к поражению (какой пассаж, какой порыв – мужик, одним словом. Ну ведь может, когда хочет, – настоящий президент… «лайк» ему, четыре «шейра» и туш в придачу!).
Никол также утверждает, что если он заявит о необходимости ухода Сержа Саргсяна в отставку, через месяц последний соберет свои манатки и удалится (реальный мужик, ничего не поделаешь – как только скажет, Серж уйдет, но почему-то не говорит, чтобы не разочаровать… еще «лайков»).
Жаль только, что Никол не говорит о том, когда он заявит о сроках ухода Сержа Саргсяна в отставку. Как только скажет, руководитель РПА будет вынужден уйти. А до этого он будет бороться с конкурентами или оппонентами Сержа, ведь он… настоящий мужик.
Изобретенный для клиентства «вечный двигатель», не так ли? Можешь бесконечно заниматься «барабанством» и играть в оппозицию оппозиции, обосновывая это «Высоким желанием не разочаровывать народ».
Согласитесь, абсолютное проявление демагогии, как и «алиби» для занятия гегамянством. Что означает «Мы не разочаруем народ и не будем говорить о смене власти до тех пор, пока не сможем реально ее осуществить, а когда мы сможем неизвестно»? Точно так же «не разочаровывать» народ и быть «мужиком» может пастух из соседней деревни.
Фактически, в мировой политологической мысли возникло новое течение – движение «Неразочарования». Действующие в США, Англии, Франции и остальных странах мира партии, которые не могут осуществить в данный момент смену власти, но являются оппозиционными, должны закрыться, так как разочаровывают верящий в них народ.
Обратите внимание: Никол не говорит о том, когда уйдет Серж Саргсян (фактически, он считает, что Серж должен остаться, поскольку «Гражданский договор» пока не заявил о необходимости ухода действующего президента в отставку), но с пеной у рта борется со всеми теми силами, которые могут отстранить руководителя РПА.
Он приписывает «тройки» несуществующие заявления и борется с консолидацией сил, подобно «Неуловимому Джо» заявляя, что не приемлет линии «тройки» и не присоединяется к ее борьбе (интересно было бы спросить, а ждут ли его в «тройке», что он так героически не соглашается), так как входящие в нее силы не требуют отставки Сержа Саргсяна (правда, сам Никол тоже ее не требует, но, как только он это сделает, Серж уйдет – остается только, чтобы армянский народ проявил терпение и дождался «второго пришествия»… не вижу ваших «лайков»).
Итак, гегамяновская школа выпускает всё новые кадры. Работающих на «вечном двигателе» клиентов власти всё больше.
P.S. В президентском дворце замыслили новый план – посредством Никола (говоря о нем, подразумеваем и Зару-фальцетчицу) стряпается постановка «Импичмент». Что же этим они хотят сказать, тема уже для отдельной статьи.