Ներսես Նազարյան. «Հանցագործությունների աճը հիմնականում պայմանավորված է տնտեսական ճգնաժամով»
-Երևան քաղաքում գրանցվել է ընդհանուր թվով 4696 հանցագործություն, ինչը 1760 դեպքով կամ 59,9 %-ով ավել է նախորդ տարվանից։ Մայրաքաղաքում գրանցված դեպքերը կազմել են հանրապետությունում կատարված հանցագործությունների 49,8 %-ը,-ամփոփելով 2009թ.  ութ ամիսների ընթացքում մայրաքաղաքում տեղի ունեցած հանցագործությունները՝ հայտարարել է ՀՀ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ Ներսես Նազարյանը։
«7օր»-ի հարցին, թե ինչով է բացատրվում հանցագործությունների կտրուկ աճը, Ն. Նազարյանը պատասխանել է.
-Հանցագործությունների աճը հիմնականում պայմանավորված է տնտեսական ճգնաժամով,  մարդկանց սոցիալական վիճակով։
Պարոն Նազարյանը նշել է, որ հասարակական վայրերում խուլիգանության դեպքերը կապված են նաև այն բանի հետ, որ օր օրի աճում են զվարճանքի կենտրոնները, որոնք մեծ դժվարություններ են առաջացնում ոստիկանության համար։
-Հիմնական խուլիգանությունները, մարմնական վնասվածքների դեպքերը տեղի են ունենում այդ ժամանցի կենտրոններում գիշերային ուշ ժամերին։

Нерсес Назарян: «Рост числа преступлений в основном связан с экономическим кризисом»
«В городе Ереване в общем было зарегистрировано 4696 преступлений, что на 1760 (или 59,9%) больше, чем в прошлом году. Совершенные в столице преступления составили 49,8% от общего числа зарегистрированных на территории республики преступлений», - заявил глава управления полиции РА города Еревана Нерсес Назарян, подытоживая показатели совершенных на территории  Еревана преступлений за 8 месяцев 2009-го года.
На вопрос «7or» о том, чем объясняется резкий рост числа преступлений, Н.Назарян ответил:«Рост преступлений в основном обусловлен экономическим кризисом, социальным положением людей».
Н.Назарян отметил, что случаи хулиганства в общественных местах связаны также с тем, что день ото дня растет количество развлекательных центров, которые создают для полиции большие проблемы.
«Основные случаи хулиганства, нанесения телесных повреждений случаются в этих развлекательных комплексах в позднее ночное время», - добавил он.