ԼՂՀ ՊԲ. «Հակառակորդն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր»
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունվարի 24-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից /79 արկ/ և ՌՊԳ /21/ ու ԱԳՍ /18/ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր: ՊԲ-ն կորուստներ չունի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан нарушил режим прекращения огня и понес потери
За период с 24 по 25 января Азербайджан около 800 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с Вооруженными силами Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, за указанный период противником было произведено более 14000 выстрелов из стрелкового оружия, минометов 60 мм калибра и гранатометов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к соответствующим ответным действиям, в результате чего у противник понес 3 жертвы, еще 2 ранены. У Армии обороны потерь нет.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство по всему периметру линии соприкосновения.