«Ռեալիթի շոուից» մինչև «Մասկի շոու» (տեսանյութ)
Էժանագին թամաշան և վատ բեմադրված շոուն շարունակվում է։ Ամեն մեկը կատարում է իր դերը։ «Անկախ» մամուլին վերապահված է թամաշայի տարածումը։ Դերասանները «քաղաքական» կոչված գործիչներն են, իրավապահները, լրագրողները...
Սահմանադրական հանրաքվեին ընդառաջ՝ իշխանությունները «Ռեալիթի շոու» մատուցեցին հանրությանը։ Ե՛վ «այո», և՛ «ոչ» քարոզողները, որոնք հաճախորդաց բանակի անդամներն ու հաստիքային իշխանամետներն են, «ոչ» են ասում Սերժ Սարգսյանին ու նախագահի ինստիտուտին և միաժամանակ «այո» ասում Սերժ Սարգսյանի վերարտադրմանը միտված «սահմանադրական» հեղաշրջմանը։ Տեսարանը նողկալի է։
Այսօր «Ռեալիթի շոուին» լրացնելու եկավ «Մասկի շոուն»։
Ոստիկանությունից ու ԱԱԾ–ից առաջ ընկնելով՝ «մուտիլովկայական» կայքերից մեկը աչքով–ունքով հասկացրեց բազմաչարչար հայ ժողովրդին, որ Նորքում արտասահմանցիներից կազմված ահաբեկչական խումբ է հայտնաբերվել ու վնասազերծվել։ Հայ ժողովուրդը «shamshyan.com»-ի հայտնած այդ «տեղեկությունից» պետք է սարսափեր ու տնից դուրս չգար՝ մտածելով, որ Փարիզից հետո «իսլամիստ» ահաբեկիչներն այցելել են Նորք։
Դե, իսկ «1in.am»–ի տարածած մյուս «մուտիտն» այն էր, որ ԱԱԾ–ի ու ոստիկանության վնասազերծած խումբը կապ ունի ընդդիմադիր ուժերից մեկի հետ։ Սրանից էլ հայ ժողովուրդը պետք է եզրակացներ, որ չարժե մասնակցել զանգվածային միջոցառումներին, չարժե «ոչ» ասել սահմանադրական փոփոխություններին ու միանալ «ոչ»–ականներին, քանզի «փիս–փիս» բաներ են սպասվում։ Նաև՝ պետք է կրկին վախենար ու դուրս չգար տնից։
Նկատենք, որ իշխանություններն իրենց մուտիլովկայական տեխնոլոգիաներով կարողացան խուճապ առաջացնել մեր հանրապետությունում։ Բնակչությունը լուրջ վախեցած էր։ Դպրոցներից ծնողները շատ արագ տանում էին երեխաներին։ Բնակչությունը վախեցած էր, բայց ոչ «անկախ» մամուլի անվախ մշակները, որոնք «Մասկի շոուի» բաղկացուցիչ մասն էին կազմում։
Պատկերացնո՞ւմ եք՝ իրավապահ մարմինները պաշտոնապես տարածում են (Շամշյանից հետո), թե վտանգավոր խումբ են վնասազերծել, ու համ էլ, առանց քննչական գործողությունների, թույլ են տալիս, որ լրագրողները մտնեն այն տունը, որտեղից բերման են ենթարկել մարդկանց, նկարահանումներ անեն, տան տիրոջ քրոջից «արտասահմանցի՞ էր արդյոք բնակարանի վարձակալը» մուտիլովկայական ենթատեքստ ունեցող հարցի պատասխան կորզեն և այլն։
Իրավապահները նաև թույլ էին տվել լրագրողներին գալ ու տեսնել (նաև՝ նկարահանել), թե ինչպես են մեր ԱԱԾ–ականները և ոստիկանությունը տնից դուրս բերում Շամշյանի նկարագրած «արտասահմանցի ահաբեկիչներին»։
Զարմանալի է, որ բուն գործողության ժամանակ «անկախ» մամուլի ներկայացուցիչները տան ներսում չեն եղել ու ներսից չեն նկարահանել ուժայինների հերոսական գրոհը։ Ա՛յ թե կխփեին «Չէին սպասում» հաղորդման գործին։ Ահա այսպիսի մազալու բաներ։
Ինչեր ասես, որ չես անի հանուն «սահմանադրական» հեղաշրջման։
Հ.Գ.։ Բ26–ում այնքան են տարված «տոկոս խփելու» գործով, որ գնում են ամեն ինչի։ Ու վաղը, երբ, Աստված մի՛ արասցե, իրոք որևէ վտանգավոր բան լինի, սրանց արդեն ոչ մեկը չի հավատա, ու կարող են լինել շատ տխուր հետևանքներ։
Հ.Գ.–2։ Պետք չէ «կրակել» այս թամաշաների ռեժիսորի վրա։ Նա «մուտիլովկաներ» է անում այնքան, որքան թույլ է տալիս ՀՀ քաղաքացին (ակա՛նջդ կանչի, նախագահական «ֆեյք» ընտրություններից առաջ «ուսից» վիրավորված և ռուսական արտաքինով սևահեր կաֆելչիկներին հայտնաբերած Պարույր Հայրիկյա՛ն)։

От «реалити-шоу» до «масок-шоу» (видео)
Дешевая клоунада и плохо поставленное шоу продолжается. Каждый выполняет свою роль. «Независимой» прессе отведена функция распространения и тиражирования происходящего. Актерами являются «политические» деятели, правоохранители, журналисты…
В преддверии конституционного референдума власти преподнесли обществу «реалити-шоу». Агитирующие как «да», так и «нет», являющиеся представителями армии клиентов власти, говорят «нет» Сержу Саргсяну и институту президентства, но одновременно высказывают своё «да» ориентированному на воспроизводство власти Сержа Саргсяна «конституционному» референдуму. Картина более чем отвратительная.
Сегодня дополнить «реалити-шоу» пришли «маски-шоу».
Опередив полицию и СНБ, один из «мутиловочных» сайтов дал понять многострадальному армянскому народу, что в столичном административном районе Норк была выявлена и обезврежена состоящая из иностранцев террористическая группировка. От этой «новости» сайта «shamshyan.com» народ должен был ужаснуться, и остаться сидеть дома, полагая, что после Парижа «исламисты» решили посетить Норк.
Другим же «мутиловом», распространенным «1in.am» и остальными, было то, что обезвреженная СНБ и полицией группа имеет отношение к одной из оппозиционных сил. Из этого армянский народ должен был заключить, что не стоит участвовать в массовых мероприятиях, говорить «нет» конституционным изменениям и присоединяться к сторонникам «нет», так как это может обернуться чем-то нехорошим. Прежде всего, снова испугаться и остаться дома.
Заметим, что своими мутиловочными технологиями власти смогли посеять в стране панику. Население было не на шутку напугано. Родители срочно забирали своих детей из школ. Было напугано население, но никак не бесстрашные труженики «независимой» прессы, которые были составной частью «масок-шоу».
Представляете, правоохранительные органы официально распространяют (после Шамшяна), что обезвредили опасную группу, но при этом, без проведения следственных мероприятий, позволяют журналистам войти в дом, где были задержаны члены группировки, провести съемки, ухватить у хозяйки дома ответ на «мутиловочный» вопрос о том, был ли арендатор иностранцем и т.д.?
Кроме того, правоохранители позволили журналистам прийти и увидеть (а также заснять), как наши спецназовцы и полицейские выводят из дома описанных Шамшяном как «иностранные террористы» задержанных.
Удивительно, что представители «независимой» прессы в момент задержания не были в доме и изнутри не снимали героическую операцию силовиков. Наверняка составили бы конкуренцию передаче «Не ждали». Вот такие вот курьезы.
Чего только не сделают ради «конституционного» переворота.
P.S. На Баграмяна 26 настолько увлечены делом «набора» процентов, что идут на всё. И завтра, когда, не дай Бог, случится что-то опасное, им уже никто не поверит, и последствия могут быть весьма печальными.
P.S.-2. Не нужно «стрелять» в режиссера этих шоу. Он занимается «мутиловками» настолько, насколько ему позволяют граждане РА (да услышит нас «раненный» в плечо перед «фейковыми» президентскими выборами и выявивший черноволосых кафельщиков славянской внешности Паруйр Айрикян).