Ինչու սխալվեց Սերժ Սարգսյանը և ինչու է սխալվում Նիկոլ Փաշինյանը
Սերժ Սարգսյանը մերժվեց, քանի որ բազմաթիվ սխալներ էր գործել իր նախագահության շրջանում: Նրա ներքին ու արտաքին քաղաքականության բացասական արդյունքները հնարավոր չեղավ թաքցնել անգամ պաշտոնական վիճակագրությամբ: Համբերության բաժակն ի վերջո լցվեց ու թափվեց փողոցներ:
ՀՀԿ ղեկավարը մերժվեց, քանի որ կտրվել էր իրականությունից: Իսկ կտրվել էր նա իրականությունից ոչ միայն այն պատճառով, որ տարիների ընթացքում լճացել էր, այլ նաև այն պատճառով, որ ընկել էր ֆորմալ ու ոչ ֆորմալ թիմակիցների քծնանքային տարափի տակ և հավատացել իր անփոխարինելիության գաղափարին:
Հեռանալուց առաջ Սարգսյանը հայտարարեց, որ ինքը սխալվեց և Նիկոլը ճիշտ էր: Թե ո՞ր հարցում կամ հարցերում սխալվեց Սարգսյանը, չասվեց, բայց դժվար չէ կռահելը:
Սարգսյանը սխալվեց, ինչը հուշում էր, որ չի սխալվելու նրա հեռացման գործընթացը ղեկավարող Նիկոլ Փաշինյանը, բայց արդյոք այդպե՞ս է:
Այսօր ԱԺ-ում տեղի ունեցածը վկայում է, որ Փաշինյանը հետևություններ չի արել Սարգսյանի սխալներից ու գնում է նույն ճանապարհով:
Խորհրդարանում առնետավազքի մասնակից նախկին սերժականների ու ԲՀԿ-ականների մասնակցությամբ այնպիսի քծնանքի հուշ-երեկո էր կազմակերպվել առ Նիկոլ Փաշինյան, որ պարզապես նողկալի էր:
Դատելով ամենից՝ Փաշինյանին դա դուր է գալիս կամ էլ նա առնվազն վատ չի զգում դրանից: Իսկ թե ինչ է լինում այդ ամենի արդյունքում, տեսանք այս տարվա ապրիլ-մայիսին:
Առնետավազքի չեմպիոնների ու «բարգավաճող» պերեբեժչիկների գովասանքին արժանանալը վատ նախանշան է:
Հ.Գ.: Նիկոլ Փաշինյանին քծնելու այսօրվա մոդան նրա վարչապետությանը «ձեռնպահ» քվեարկելն է: «Ելք»-ի պատգամավորներն ու նախկինում Սերժ Սարգսյանին տեսնելիս ճլորվողները «ձեռնպահ» են քվեարկել:

Почему ошибся Серж Саргсян и почему ошибается Никол Пашинян
Серж Саргсян был отвергнут, так как допустил в ходе своего президентства множество ошибок. Скрыть негативные последствия его внутренней и внешней политики не удалось даже официальной статистике. В итоге чаша терпения переполнилась и вылилась на улицу.
Руководитель РПА был отвергнут, так как оторвался от реальности. Произошло же это не только в результате застоя, но и потому, что он оказался под лавиной лести формальных и неформальных членов своей команды и поверил в идею незаменимости.
Перед уходом Саргсян заявил, что ошибся, и Никол был прав. В каком вопросе или вопросах ошибся Саргсян, сказано не было, но догадаться нетрудно.
Саргсян ошибся, что подсказывало, что не ошибется руководивший процессом его отстранения Никол Пашинян, но так ли это сейчас?
Имевшее место сегодня в парламенте свидетельствует, что Пашинян не сделал выводов из ошибок Саргсян и идет тем же путем.
Участниками крысиных бегов в лице бывших сержевцев и ППА-евцев в парламенте был организован такой вечер заискивания перед Николом Пашиняном, что это вызывало попросту отвращение.
Судя по всему, Пашиняну это по душе или он как минимум не чувствует от этого дискомфорта. Что же бывает в результате всего этого, мы увидели в мае-апреле.
Удостаивание похвалы чемпионов крысиных бегов и «процветающих» перебежчиковплохой знак.
P.S. Сегодняшней модой в деле заискивания перед Николом Пашиняном является воздержание при голосовании. Депутаты от «Выхода» и поджимавшиеся некогда при виде Сержа Саргсяна сегодня при голосовании воздержались.