Լուսինե Բադալյանի շուրթերով արձանագրված ճշմարտությունը (տեսանյութ)
Բուլգակովն իր «Վարպետը և Մարգարիտան» վեպում մի ուշագրավ ձևակերպում ունի. «Ձեռագրերը չեն այրվում»,- ասում էր մեծ գրողը: Վերաձևակերպելով նրա ասածները՝ կարող ենք նշել, որ ֆեյսբուքյան գրառումները չեն անհետանում:
Այդ գրառումներից մեկում նշված էր հետևյալը. «Չեն կարող Քոչարյանին պաշտպանող ալիքները կամ կայքերն անաչառ լուսաբանեն իրեն ազատազրկած քաղաքական թիմին»:
Գրառման հեղինակը «Իմ քայլը» դաշինքի գաղափարական թևի ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր և այլևս հայտնի քաղաքական գործիչ Լուսինե Բադալյանն է՝ Լուլուն:
Ճիշտ է, հետո նա բազմաթիվ անգամներ խմբագրել էր այդ գրառումը, բայց ոմանք դաժանաբար «սքրին շոթ» էին արել գրառման նախնական տարբերակը, այսինքն՝ պահել էին նրա մտքերի կուսական տեսքը:
Ըստ ամենայնի՝ Լուսինեի գրառումը արտաքին միջամտության արդյունքում էր վերափոխվել, սակայն եղածն արդեն արձանագրվել էր, ու անհարմար ստացվեց:
Բադալյանն իր գրառմամբ անկեղծացել էր ու Թումանյանի հայտնի ստեղծագործության հերոս Գիքորի պես տան խոսակցությունը (ի դեպ, «Իմ քայլում» Գիքորների պակաս չկա՝ վերից վար) և ներքին տրամադրությունն արտացոլել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ ակամայից խոստովանելով, որ ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատազրկել է իրենց քաղաքական թիմը (դե՛, Նիկոլ Փաշինյանը, էլի՛):
Ինչպես ասում են՝ մանկան շուրթերով բարբառում է ճշմարտությունը: Լուլուն պարզապես ևս մեկ անգամ հաստատել է, որ Քոչարյանի դեմ գործ է հարուցվել, ու նա կալանավորվել է քաղաքական ղեկավարության որոշմամբ: ՀՔԾ-ն ու դրա տխրահռչակ ղեկավար Սասուն Խաչատրյանը պարզապես գործիքի դեր են կատարում քաղաքական ղեկավարության ձեռքում:
Այն, որ Քոչարյանը քաղաքական հետապնդման է ենթարկվում, ապացուցվեց դեռևս ամիսներ առաջ, երբ հանրության սեփականությունը դարձավ հայտնի գաղտնալսումը: Լուլուն ընդամենն ամրապնդել է այդ ապացույցը: Դրա համար էլ նրա գրառումը սուսլովաբար խմբագրել էին տվել, բայց դա բան չփոխեց: Լուլուն «քաշեց» թիմին, բայց հանուն արդարության պետք է նշել, որ այդ թիմում բոլորն են Լուլուներ, և չարժե միայն այդ աղջկան մեղադրել:

Разглаголенная устами Лусине Бадалян истина (видео)
В романе Булгакова «Мастер и Маргарита» есть одна примечательная фраза. «Рукописи не горят», – утверждает великий автор. Перефразируя его, можем сказать, что не горят также фейсбуковские записи.
В одной из этих записей говорилось: «Не могут защищающие Кочаряна каналы или сайты беспристрастно освещать лишившую его свободы политическую команду».
Автором записи является представитель идейного крыла альянса «Мой шаг», депутат НС и отныне известный политический деятель Лусине Бадалян – Лулу.
Правда, позже она десятки раз редактировала эту запись, но некоторые жестоко «заскринили» ее первый вариант, то есть сохранили девственный текст ее мыслей.
Судя по всему, запись Лусине подверглась изменению в результате внешнего вмешательства, но случившееся уже было зафиксировано, и получилось нечто совсем неловкое.
В своей записи Бадалян разоткровенничалась и, подобно герою известного произведения Туманяна – Гигору – выдала на своей странице в «Фейсбук» домашний разговор (кстати, нехватки в Гигорах в «Моем шаге» не наблюдается) и внутренние настроения, невольно признав, что 2-го президента РА Роберта Кочаряна лишила свободы их политическая команда (ну, в смысле Никол Пашинян).
Как говорится, устами младенца глаголет истина. Лулу всего лишь в очередной раз подтвердила, что возбужденное против Кочаряна уголовное дело и его арест являются решениями политического руководства страны. Специальная следственная служба и ее печально известный руководитель Сасун Хачатрян выполняют всего лишь роль инструмента в руках этого политического руководства.
То, что Кочарян подвергается политическому преследованию, было доказано еще несколько месяцев назад, когда достоянием общественности стала известная прослушка. Лулу всего лишь подтвердила это доказательство. Поэтому ее запись и была по-сусловски подвергнута редакции, но это ничего не изменило. Лулу подставила команду, но справедливости ради нужно отметить и то, что Лулу в этой команде являются все, и не стоит обвинять лишь данную девушку.