Ս. Սաֆարյան. «Ոստիկանապետը պետք է հրաժարական տա»
Բացօթյա առևտրով զբաղվող առևտրականների բողոքի գործողության ժամանակ քիչ առաջ քիչ բախում է տեղի ունեցել ոստիկանների, ցուցարաների և ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորների միջև։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ոստիկանները թույլ չեն տվել, որպեսզի ցուցարարները մոտենան կառավարության շենքին։ Նրանց հարվածելով հեռացրել են դեպի Գլխավոր փոստի շենքի մոտ։
Ընդհանուր հրմշտոցի ժամանակ տուժել է նաև «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը։ Վերջինիս ինքնազգացողությունը վատացել է։ Դեպքի վայր ժամանած «Շտապ օգնության»  մեքենայի անձնակազմը տեղում պատգամավորին ցուցաբերել է բուժօգնություն։ Վնասվածքներ է ստացել նաև պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը։
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին հարցրեց, թե ի՞նչ իրավունքով են ոստիկանները նման գործողությունների դիմում։ Նախարարը պատասխանեց, թե դա իր իրավասությունների շրջանակում չէ, սակայն ինքը տեղի ունեցածի կապակցությամբ մտահոգվում է, և հարցի մասին կզեկուցի վարչապետին։
«Ոստիկանապետը պետք է հրաժարական տա։ Վարչապետից պահանջում ենք, որ քրեական գործ հարուցի այս ոհմակի դեմ, որը ոստիկանություն է կոչվում»,- հայտարարել է Սաֆարյանը։ Պատգամավորներն այժմ մուտք են գործել կառավարության շենք և փորձում են ոստիկաների գործողությունների հետ կապված պարզաբանումներ ստանալ։

С. Сафарян: «Начальник полиции должен уйти в отставку»
Во время акции протеста граждан, занимающихся уличной торговлей, произошло столкновение между демонстрантами, депутатами парламентской фракции «Наследие» и полицией. Как уже сообщалось, полиция окружила демонстрантов, не разрешив им приблизиться к зданию правительства.
Во время столкновения пострадала депутат партии «Наследие» Анаит Бахшян, чье самочувствие ухудшилось. Прибывшая на место бригада «Скорой помощи» оказала депутату первую медицинскую помощь. Травмы получил и другой депутат партии «Наследие» - Армен Мартиросян.
Глава фракции «Наследие» Степан Сафарян спросил министра юстиции Грайра Товмасяна о том, по какому праву полицейские прибегают к подобным действиям. Министр ответил, что данный вопрос не входит в рамки его юрисдикции, но он обеспокоен происходящим и доложит об этом премьер-министру.
«Начальник полиции должен уйти в отставку. Требуем от премьер-министра возбудить уголовное дело против этой банды, которая называется полицией»,- заявил Сафарян.
Отметим, что сейчас депутаты находятся в здании правительства и пытаются получить разъяснения в связи с действиями полиции.