Ահաբեկչություն Բեյրութում. զոհվել է երկրի ներքին հետախուզության ծառայության ղեկավարը
Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի Աշրաֆիե թաղամասում տեղի է ունեցել հզոր պայթյուն, որը պաշտոնապես ահաբեկչություն է հայտարարվել։ Կան զոհեր ու տասնյակ վիրավորներ։ Զոհերի թվում է նաև լիբանանյան ներքին հետախուզության ծառայության ղեկավարը` բրիգադի գեներալ Վասիմ ալ-Հասանը։ Այս մասին տեղեկացնում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»:
Տեղական լրատվամիջոցները նշում են, որ 8 մարդու կյանք խլած և 80 մարդու տարբեր վնասվածքներ պատճառած ահաբեկչության թիրախը կարող է լինել հենց Վասիմ ալ-Հասանը: Գեներալը ղեկավարել է հետախուզական բյուրոն, որը հետաքննում էր, այդ թվում՝ Լիբանանի նախկին վարչապետ Ռաֆիկ Հարիրիի սպանության գործը: Հետաքննությունը հանգեցրել էր նրան, որ ձերբակալվել է լիբանանյան բարձրաստիճան քաղաքական գործիչ:
Ավելացնենք, որ ալ-Հասանը նախկինում ղեկավարում էր վարչապետի և նրա ընտանիքի անվտանգության ծառայությունը:

В Бейруте прогремел мощный взрыв: 8 человек погибли, 80 ранены
По меньшей мере 8 человек погибли и еще 80 получили ранения в результате мощного взрыва в центре столицы Ливана Бейрута, сообщает государственное информагентство Ливана. В числе жертв - глава управления информации службы внутренней безопасности Ливана, генерал Виссам аль-Хассан.
По данным властей, бомба была заложена в автомобиль. Ранее прозвучало предположение, что взорвалась придорожная мина. Бомба взорвалась в районе, населенном преимущественно христианами. Пока ни одна организация не взяла на себя ответственность за теракт.