Դստերն «iPhone» օգտագործելն արգելած հայրը կագնել է դատարանի առաջ
Ուշագրավ դեպք է տեղի ունեցել ԱՄՆ-ի Տեխաս նահանգում: Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը, Ռոնալդ Ջեքսոն անունով տղամարդը հայտնվել է դատարանի առաջ իր 12-ամյա աղջկան «iPhone» օգտագործելն արգելելու պատճառով:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` տղամարդուն դատի է տվել Ջեքսոնի կինն այն բանից հետո, երբ աղջիկը, ով ծնողների բաժանվելուց հետո բնակվում է մոր հետ, սակայն պարբերաբար մնում է հոր տանը, բողոքել է մորը, որ հայրն առգրավել է իր հեռախոսը: Աղջկա խոսքերով՝ Ջեքսոնը հրաժարվել է վերադարձնել «iPhone»-ը՝ պատճառաբանելով, որ այն բացասական է ազդում աղջկա վրա:
Տղամարդն էլ իր հերթին պնդում է, որ ստիպված է եղել դիմել այդ քայլին այն բանից հետո, երբ կարդացել է հեռախոսին եկած հաղորդագրություններից մեկը, որը, ըստ Ջեքսոնի, բավական կոպիտ էր աղջկա համար:
«Ես ընդամենը կատարում էի իմ ծնողական պարտքը», - հայտարարել է Ջեքսոնը:
Սակայն նրա կինը նման ձևակերպումն անհամոզիչ է համարել և մեղադրել նախկին ամուսնուն հեռախոսի գողության մեջ: Դատավարության ժամանակ դատավորը հրաժարվել է գործից` հայտնելով, որ մեղադրյալի դեմ բավականաչափ ապացույցներ չկան, և նրան անմեղ է ճանաչել: Նշվում է, որ միջադեպը բացասական է ազդել աղջկա և հոր հարաբերությունների վրա:

Мужчина оказался на скамье подсудимых за запрет пользоваться «iPhone»-ом
Житель американского штата Техас оказался на скамье подсудимых за то, что запретил своей 12-летней дочери пользоваться «iPhone»-ом.
Как передает «ТАСС», в суд на Рональда Джексона подала его бывшая супруга после того, как их совместная дочь, которая после развода родителей проживает с матербю, но иногда гостит у отца, нажаловалась матери, что отец отобрал у нее любимый гаджет. По словам дочери, Джексон наотрез отказался возвращать смартфон, мотивируя это тем, что он плохо влияет на ребенка.
Как объяснил сам Джексон, он конфисковал мобильник в воспитательных целях, прочитав одно из поступивших на него сообщений, которое он счел слишком грубым для девочки.
«Я всего лишь исполнял свои родительские обязанности», - рассказал он.
Супруге Джексона, однако, подобное объяснение показалось не вполне убедительным, и она подала на бывшего мужа в суд, предъявив ему обвинения в краже. В ходе слушаний судья отказался дать ход этому делу, указав на недостаток улик против подсудимого, и признал его невиновным.