Էրդողանի որդին լքել է Բոլոնիան՝ խոստանալով մի գեղեցիկ օր վերադառնալ
Թուրքիայի նախագահի որդին՝ Բիլալ Էրդողանը, որը նախորդ տարի Իտալիա էր մեկնել ասպիրանտուրայում ուսանելու համար, անվտանգության նկատառումներով լքել է այդ երկիրը։ Վերցնելով կնոջն ու երեխաներին՝ Էրդողան կրտսերը Բոլոնիայից Ստամբուլ է մեկնել։ Այս մասին հայտնում է «Il Resto Del Carlino»–ն։
Հեռանալու մասին Բիլալն իտալացի իր ընկերներին հայտնել է հրաժեշտի երկտողում։
«Մեր ընտանիքի անվտանգությունը շատ նուրբ հարց է դարձել երկու երկրների կառավարությունների համար՝ թուրքական և իտալական։ Մի գեղեցիկ օր ես կվերադառնամ ձեր մոտ՝ Բոլոնիա»,–ասվում է գրության մեջ։
Այդուհանդերձ, պարբերականի տվյալներով՝ հեռանալու պատճառը կարող է լինել ոչ միայն անվտանգության հարցը, այլև քաղաքի դատախազության կողմից նրա դեմ բացված գործը։
Հիշեցնենք՝ Բոլոնիայի դատախազությունը հետաքննություն է սկսել 35-ամյա Բիլալ Էրդողանի դեմ, որը կասկածվում է փողերի լվացման մեջ։

Сын Эрдогана покинул Болонью
Сын президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана Билял Эрдоган, переехавший в Италию в октябре прошлого года для обучения в аспирантуре, покинул страну в целях безопасности и вернулся в Стамбул, забрав жену и детей. Об этом сообщает газета «Il Resto Del Carlino».
«Безопасность нашей семьи стала очень щепетильным вопросом для обоих правительств – турецкого и итальянского. В один прекрасный день я вернусь к вам в Болонью», – говорится в записке, адресованной друзьям.
По информации издания, причиной отъезда могло стать также проводимое прокуратурой города в отношении него расследование.