Ռ. Գրձելյան. ««Զվարթնոցում» ռումբ չի հայտնաբերվել»
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի խոսնակ Ռուբեն Գրդձելյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Ս.թ. մարտի 24-ին ստացվել է տեղեկատվություն, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքում, իբր, տեղի է ունենալու պայթյուն: Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունում ընդունվել է որոշում ըստ սահմանված կարգի այդ մասին տեղեկացնել համապատասխան պետական կառույցներին: Վերջիններս ձեռնարկել են բոլոր անհրաժեշտ հակազդող գործողությունները: Տեղեկատվությունը ստուգելու արդյունքում դեռևս ոչինչ չի հայտնաբերվել»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին մամուլում լուրեր էին շրջանառվել այն մասին, որ իրավապահ մարմինները Երևան-Մոսկվա թիվ 558 չվերթի ինքնաթիռը պայթելու վերաբերյալ հաղորդագրություն են ստացել:

Рубен Грдзелян: «В «Звартноце» бомбы не обнаружено»
Пресс-секретарь Главного управлении Гражданской авиации при Правительстве Армении Рубен Грдзелян на своей странице в социальной сети «Фейсбук» написал:
«24-го марта этого года поступило сообщение о том, что на территории аэропорта «Звартноц» якобы произойдет взрыв. В Главном управлении Гражданской авиации было принято решение в установленном порядке уведомить об этом соответствующие государственные структуры. Последние предприняли все необходимые меры противодействия. По итогам проверки информации пока ничего не обнаружено».
Напомним, что накануне в СММ появлись сообщения о том. что правоохраниетльные органы получили сообщение о готовящемся взрыве самолета рейса 558 Ереван-Москва.