«Ազգային միասնություն» շարժման կողմից հատկացված անհրաժեշտ պարագաները հասել են Արցախ
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, «Ազգային միասնություն» շարժումը, որի նախագահն է Արա Աբրահամյանը, այդ շարժման Արմավիրի մարզային կառույցի հետ համատեղ, իրենց աջակցությունն են ցուցաբերել Արցախի ամենաթեժ կետերից մեկում մարտնչող Արմավիրի ջոկատի զինծառայողներին:
Շարժման կողմից Արցախ ուղարկված անհրաժեշտ պարագաներն արդեն հասել են սահմանին կանգնած մեր զինվորներին:
Նրանց էին ուղարկվել սննդամթերք, տնտեսական ապրանքներ, դեղորայք, ջրի սննդային տարաներ, ներքնակներ, հագուստ՝ ռետինե ճտքավոր կոշիկներ, թիկնոցներ, և բազմաթիվայլ իրեր:
Շարժման ներկայացուցիչները նշել են, որ անհրաժեշտության դեպքում այս աջակցությունը շարունակական է լինելու։
Նշենք, որ Արա Աբրահամյանի գլխավորած «Ազգային միասնություն» շարժման կողմից ապրիլի 7-ին կամավորներ էին մեկնել առաջնագիծ, և առաջին անհրաժեշտության պարագաների ևս մեկ խմբաքանակ էր ուղարկվել զինծառայողներին։
Բացի այս աջակցությունից՝ Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանի կողմից, ի աջակցություն ԼՂՀ ՊԲ–ի, հաշվեհամար էր բացվել և առաջին փոխանցումն էլ նա էր կատարել՝ 5 միլիոն ռուբլի, ինչպես նաև՝ ԱՄՆ Հայոց թեմի հիմնադրամին Արա Աբրահամյանը 100.000 դոլար էր նվիրաբերել Արցախի պաշտպանության ժամանակ զոհված զինծառայողների և վերջին օրերին Ադրբեջանի սանձազերծած մարտական գործողությունների հետևանքով տուժած ընտանիքների համար:

Помощь от движения «Национальное единство» доставлена в Арцах (фото)
Как уже сообщалось, движение «Национальное единство», президентом которого является Ара Абрамян, вместе с региональной структурой движения в Армавирском марзе оказали поддержку военнослужащим Армавирского отряда, которые сейчас находятся в одной из самых неспокойных точек Арцаха.
Отправленная движением в Арцах помощь уже дошла до стоящих на границе наших солдат. Были отправлены продукты, хозтовары, медикаменты. резиновые сапоги, матрасы, плащи и многочисленные другие товары. Представители движения отметили, что в случае необходимости содействие продолжится.
Отметим, что 7 апреля от возглавляемого Ара Абрамяном движения «Национальное единство»на передовую отправились добровольцы.Кроме того, была отправлена еще одна партия предметов первой необходимости.
Помимо указанной помощи, президент Союза армян России и Всемирного армянского конгрессаАра Абрамян открыл специальный счёт в поддержку Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, сделав первый взнос – 5 млн. рублей. Еще 100 000 долларов Ара Абрамян пожертвовал в основанный Западной епархией Армянской апостольской церкви США фонд гуманитарной помощи семьям погибших во время обороны Арцаха военнослужащих и семьям, пострадавшим в результате агрессии Азербайджана.