Սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 27 միջադեպ
Ապրիլի 21-ի՝ լույս 22-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 27 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Բացի հրաձգային զինատեսակներից` կիրառվել են նաև 60 մմ-ոց (6 արկ), 82 մմ-ոց (3 արկ) ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:

Азербайджан 27 раз нарушил режим прекращения огня на границе с Арменией
В ночь на 22 апреля в северо-восточном направлении армяно-азербайджанской государственной границы зафиксировано 27 случаев нарушения режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Азербайджанская сторона из стрелкового оружия различного калибра, а также из снайперских винтовок открыла беспорядочный огонь по армянским боевым постам.
Кроме стрелкового видов оружия, противник использовал также минометы калибра 60мм (6 снарядов) и 82мм (3 снярда), а также гранатометы АГС-17 (2 снярда).
Передовые подразделения ВС Армении, проявив сдержанность, прибегали к ответным мерам только в случаях острой необходимости, и продолжают уверенно контролировать ситуацию на границе.