ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում հաստատել է «Արցախի Հանրապետությունը ճանաչելու մասին» օրինագծի վերաբերյալ եզրակացությունը։
Այն, սահմանված կարգի համաձայն, կներկայացվի ՀՀ Ազգային ժողով: Որոշման նախագիծը ներկայացրել է ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը:
ՀՀ կառավարությունը կողմ է ԼՂ անկախության ճանաչմանը

Правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания одобрило законопроект о признании независимости Нагорно-Карабахской Республики.
Законопроект, который в ближайшее время будет направлен на рассмотрение парламента РА, на заседании представил замглавы МИД Армении Шаварш Кочарян.
Правительство Армении выступло за признание независимости Карабаха