Մայիսի 6-ի՝ լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ և 82 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Հակառակորդը կիրառել է նաև 82 մմ–ոց ականանետեր

В ночь на 7 мая оперативная обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана не изменилась, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, используя стрелковое оружие различного калибра и минометы (82мм).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном проявили сдержанность, и прибегали к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
Противник применил минометы