ԵԱՀԿ–ն ուժեղացված դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշի հյուսիսարևմտյան ուղղությամբ
Մայիսի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի ուժեղացված դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի հյուսիսարևմտյան ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցիչ Թոմաս Լենկը /Գերմանիա/։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և ԳՆԱՆ անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը /Մեծ Բրիտանիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Գյունտեր Բեխլերը /Գերմանիա/։

Миссия ОБСЕ провела усиленный мониторинг в зоне Карабахского конфликта
Согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, 11 мая миссия ОБСЕ провела усиленный мониторинг линии соприкосновения в зоне Карабахского конфликта северо-западнее села Талиш Мартакертского района НКР.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, с карабахских позиций наблюдение осуществили личный представитель действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспршик и сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг, а также представитель действующего председателя ОБСЕ Томас Ленк.
С азербайджанской стороны линии соприкосновения – полевой помощник личного представителя действующего председателя ОБСЕ Христо Христов и личный помощник ЛПДП Саймон Тиллер, а также спецпредставитель председателя ОБСЕ Гюнтер Бехлер.