250 հազ ռուսաստանցի կողմ է ֆուտբոլի ազգային հավաքականի լուծարմանը
Ավելի քան 250 հազ ռուսաստանցի կողմ է ֆուտբոլի ազգային հավաքականի լուծարմանը։ Համապատասխան խնդրագիրը նախատեսվում է ուղարկել ՌԴ նախագահին, երկրի կառավարությանը և Պետական դումա։
Խնդրագիրը տեղադրվել էր «Change.org» կայքում՝ ստորագրություններ հավաքելու նպատակով, և ազատված ֆուտբոլիստներին առաջարկվում է իրենց միջոցներն ուղղել նոր ֆուտբոլային դաշտերի վերակառուցմանն ու երիտասարդ սերնդի զարգացմանը։ Փաստաթղթի հեղինակը Տյումենի բնակիչ Արտյոմ Խասանովն է։ Այս մասին հաղորդում է ТАСС–ը։
Ռուսաստանի հավաքականը չի արդարացրել երկրպագուների հույսերը Եվրոպայի առաջնության ընթացքում՝ ոչ ոքի անգլիացների հետ խաղում, ինչպես նաև անհաջող արդյունքներ սլովակների (1:2) և ուելսցիների (0:3) հետ մրցմանը։ Նաև հայտնի է հավաքականի խաղացողների կողմից սպորտային կարգապահությունը խախտելու դեպքերի մասին։

Более 250 тысяч россиян высказались за роспуск сборной страны по футболу
Более 250 тысяч россиян поддержали идею о роспуске сборной страны по футболу. Соответствующую петицию планируется направить президенту РФ, в Госдуму и правительству страны.
Петиция была открыта для сбора подписей на сайте «Change.org» и предлагает освободившиеся благодаря увольнению футболистов средства направить на обустройство новых футбольных полей и развитие молодого поколения. Автор документа – житель Тюмени Артем Хасанов, напоминает ТАСС.
Российская сборная не оправдала надежд болельщиков на чемпионате Европы, не сумев даже выйти из группы: ничья с англичанами, неудача со словакам (1:2) и валлийцам (0:3). Кроме того, известно о случаях несоблюдения спортивной дисциплины игроками сборной.