Մեսսին կարող է հեռանալ «Բարսելոնայից»
Արգենտինացի առաջատար Լիոնել Մեսսին դիտարկում է «Բարսելոնայից» հեռանալու հնարավորությունը, քանի որ աջակցություն չի զգում ակումբի ղեկավարությունից։
«Cadena» COPE–ի փոխանցմամբ՝ ֆուտբոլիստն արդեն վաղուց երջանիկ չի զգում Իսպանիայում։ Ամերիկայի գավաթի խաղարկությունում Արգենտինային պարտվելուց և իսպանական դատարանի վճռից (21–ամսյա դատապարտում) հետո հարձակվողն ընկճախտի մեջ էր հայտնվել։
Աղբյուրի տեղեկատվությամբ՝ վերջին իրադարձությունները խոր ցնցում են պատճառել Մեսսիին և ստիպել մտածել փոփոխությունների մասին։ Ֆուտբոլիստին չի ոգևորել անգամ «Բարսելոնայի»՝ սոցցանցերում իրեն աջակցող արշավը. Մեսսին զգում է, որ կատալոնացիները մտադիր են իրենց ողջ ուշադրությունը կենտրոնացել բրազիլացի Նեյմարի վրա, որը համարվում է կապտանռնագույնների ապագան։

Месси может уйти из «Барселоны»
Аргентинский форвард Лионель Месси рассматривает возможность ухода из «Барселоны», так как не чувствует поддержки со стороны руководства команды.
Футболист уже давно не чувствует себя счастливым в Испании, а из-за поражения сборной Аргентины в финале Кубка Америки и решения испанского суда, приговорившего Месси к 21 месяцу тюрьмы условно, нападающий буквально впал в депрессию, сообщает «Cadena COPE».
По информации источника, последние события сильно потрясли Месси и заставили задуматься о возможных переменах. При этом кампания «Барселоны» в поддержку футболиста в соцсетях совсем не тронула нападающего, который чувствует, что каталонцы намерены сосредоточить все свое внимание на бразильце Неймаре. Именно молодой форвард считается будущим сине-гранатовых, в то время как Месси, очень много сделавший для клуба, постепенно чувствует, что его значимость для команды сходит на нет.