Ալթայից Մոսկվա. տղամարդը դեղին «Զապորոժեցով» գնացել է Պուտինի մոտ
ՌԴ Ալթայի շրջանի բնակիչը ընկերոջ հետ դեղին «Զապորոժեցով» Մոսկվա է գնացել՝ հանդիպելու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ «vesti.ru»–ի փոխանցմամբ՝ Եվգենի Կորչագինը դեռևս չի գրանցվել Պուտինին տեսնելու համար, սակայն պատմելու բան ունի ռուս առաջնորդին։
«Զապորոժեցի» տերը խոստովանել է, որ ճանապարհին իր ծննդավայրի մասին բազում խնդիրների մասին է տեղեկացել, օրինակ, այն մասին, որ այնտեղի բնակիչներին աշխատավարձի փոխարեն մթերք են տալիս։
Կորչագինը նաև մտադիր է Պուտինի հետ քննարկել տարածաշրջանում առկա իրական դրությունը, նաև՝ ցածր աշխատավարձերը, Ռուբցովսկի գոյություն չունեցող գործարանների հարցը։
«Газета.Ru»–ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման օրը կորոշվի 2 շաբաթվա ընթացքում։ Սակայն եթե այն աշնանը նշանակվի, ակտիվիտները ստիպված կլինեն վերադառնալ։

Из Алтая в Москву: мужчина приехал к Путину на желтом «Запорожце»
Житель Алтайского края вместе с другом приехал в Москву на встречу к президенту РФ Владимиру Путину на желтом «Запорожце», передает «Vesti.ru».
Пока Евгений Корчагин не успел записаться к президенту, но у него есть, что рассказать главе государства. По признанию владельца «Запорожца», по пути он узнал о множестве проблем родного края. Например о том, что жителям некоторых деревень вместо зарплаты дают продукты.
Корчагин также планирует обсудить с Путиным реальное положение дел в регионе, в том числе маленькие зарплаты, несуществующие заводы в Рубцовске.
Отмечается, что дата встречи будет определена в течение двух недель. Однако, если ее назначат на осень, то активистам придется вернуться.