Թրամփ. «Քլինթոնն է ստեղծել ԻԼԻՊ–ը»
ԱՄՆ նախկին պետաքարտուղար, այդ երկրի նախագահի պաշտոնին հավակնող, Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի քաղաքականությունն է ծնել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը։ Այս մասին, «Orlando Sentinel»–ի փոխանցմամբ, հայտնել է ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը։
«Հիլարի Քլինթոնն է ստեղծել ԻԼԻՊ–ը՝ իր հիմար քաղաքականությամբ։ Նա՛ է պատասխանատու ԻԼԻՊ–ի համար։ Նա՛ է ղեկավարել Բարաք Օբամային, որն, իմ կարծիքով, ոչինչ չգիտեր։ Կարծում եմ՝ նա վստահում էր Հիլարիին»,–ասել է ամերիկացի միլիարդատերը։
Թրամփը նաև հայտարարել է, որ ԻԼԻՊ–ին հաղթելու համար ընտրվելուց հետո իրեն ցամաքային զորքեր պետք կգան և «անհավանական» հետախուզություն։

ИГ создала Клинтон – Трамп
Политика претендента на пост президента США от Демократической партии и бывшего госсекретаря Хиллари Клинтон привела к появлению террористической группировки «Исламское государство», заявил фактический кандидат на пост президента США от Республиканской партии миллиардер Дональд Трамп, передает «Orlando Sentinel».
«Хиллари Клинтон создала ИГ своей глупой политикой. Она ответственна за ИГ. Она руководила Бараком Обамой, потому что, по-моему, он ничего не знал. Я думаю – он на нее положился», – сказал он.
Он также заявил, что для победы над ИГ после избрания ему понадобится немного наземных войск и «невероятная» разведка.