Հնդկաստանի սահմանապահները Պակիստանից թռչող աղավնի են բռնել
Հնդկաստանի սահմանապահները բռնել է մի աղավնի, որը, ենթադրաբար, թռչելիս է եղել Պակիստանից։ Աղավնու մոտ հայտնաբերվել է սպառնալիքներով ուղերձ՝ հասցեգրված Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիին։ Այս մասին հաղորդում է «Times of India»–ն։
«Մոդի, մի՛ ընդունիր մեզ այնպիսին, ինչպիսին մենք եղել ենք 1971թ. (հնդկա–պակիստանյան պատերազմի ժամանակ)։ Այսօր յուրաքանչյուր երեխա պատրաստ է կռվել Հնդկաստանի հետ»,–ասվում է թռչնի մոտ հայտնաբերված հաղորդագրության մեջ։
Աղավնուն, ինչպես հաղորդվում է, կալանքի տակ են առել Հնդկաստանի հյուսիսային հատվածի Պանտհանկոթ շրջանում։ Նշվում է, որ ավելի վաղ 2 նման հաղորդագրություն էր հայտնաբերվել փուչիկների հետ։

Индийские пограничники задержали голубя из Пакистана
Индийские пограничники задержали на границе голубя, летевшего, предположительно, из Пакистана. При нем было найдено послание с угрозами, адресованное премьер-министру Индии Нарендре Моди. Об этом пишет «Times of India».
«Моди, не воспринимай нас теми же людьми, какими мы были во время (индо-пакистанской войны) 1971 года. Сегодня каждый ребенок готов воевать с Индией», – говорится в найденном с птицей послании.
Голубь, как сообщается, «был взят под стражу» в округе Патханкот на севере Индии. Отмечается, что ранее два аналогичных послания были найдены вместе с воздушными шарами.