Մոսկվայում դատական նիստի ժամանակ մահացել է փաստաբան Սիմոն Ծատուրյանը
Մոսկվայի Տիմիրյազևյան դատարանում ավազակության գործով դատական նիստի ժամանակ մահացել է փաստաբան Սիմոն Ծատուրյանը: Այս մասին ՌԻԱ «Նովոստիին» հաղորդել է դատարանի մամուլի քարտուղարը:
«Դատաքննության ժամանակ փաստաբան Սիմոն Ծատուրյանի ինքնազգացողությունը վատացել է։ Նրա համար շտապօգնություն են կանչել, բժիշկները կես ժամ փորձել են օգնել, բայց չեն կարողացել փրկել»,- ասել է մամուլի քարտուղարը:
66–ամյա իրավաբանը մահացել է սրտի անբավարարությունից։
Սիմոն Ծատուրյանը Մոսկվայի «Մեժտերիտորիալնայա» փաստաբանների կոլեգիայի անդամ էր: Մասնակցել է մի քանի աղմկահարույց գործերի, մասնավորապես, 2006–ին ներկայացրել է «Մոսկվա-Սոֆրինո» էլեկտրագնացքում 19-ամյա Արթուր Սարդարյանի սպանության գործում տուժողների շահերը:

Адвокат Симон Цатурян умер на заседании суда в Москве
Адвокат Симон Цатурян умер в Тимирязевском суде Москвы во время заседания по уголовному делу о разбое, сообщила РИА «Новости» пресс-секретарь суда.
«Во время рассмотрения уголовного дела на стадии прений сторон адвокату Симону Цатуряну стало плохо. Ему вызвали скорую помощь, и медики полчаса пытались ему помочь, однако это не помогло», – сказала пресс-секретарь.
Врачи установили, что юрист умер от сердечной недостаточности.
Симон Цатурян входил в состав московской Коллегии адвокатов «Межтерриториальная». За время своей карьеры он участвовал в нескольких громких процессах, в частности, представлял интересы потерпевших в деле об убийстве 19-летнего Артура Сардаряна в электричке «Москва-Софрино» в мае 2006 года.