2010թ. Հայաստանում դրամական փոխանցումների ծավալը կրճատվել է 3,7%–ով
2010թ. հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանի ֆիզիկական անձանց հաշվին բանկի միջոցով փոխանցվել է 1101,2 մլն դոլար գումար։
Ինչպես իր ամենամյա տեղեկատուում նշում  է Կենտրոնական բանկը՝ տվյալները ցույց են տալիս, որ 2009թ. հետ համեմատած՝ այս տարի դրամական փոխանցումների ծավալը կրճատվել է  3,7%-ով կամ 42,6 մլն դոլարով։
Ընդ որում, ամենաշատ փոխանցումները կատարվել են Ռուսաստանից՝ 752,5 մլն դոլար, հետո գալիս է ԱՄՆ-ը՝ 90,7 մլն դոլար և Արաբական Էմիրությունները՝ 19,8 մլն դոլար։
Թուրքիան փոխանցումների քանակով 9-րդ տեղում է ՝ 1,9 մլն դոլարի չափով։
Բացի դա, Հայաստանից արտասահման դրամական փոխանցումների ցուցանիշն աճել է 0,6%-ով և կազմում է 504,4 մլն դոլար՝ 2009թ. հունվար-սեպտեմբերի 501,2 մլն-ի փոխարեն։
Հունվար-սեպտեմբերին փոխանցումների մաքուր հոսքերը կրճատվել են 7,1%-ով  և կազմել 596,8 մլն դոլար՝ 2009թ. 642,6 մլն-ի փոխարեն։

В 2010 году объем трансфертов в Армению сократился на 3,7%
В январе-сентябре 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $ 1101,2 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, данный показатель сократился на 3,7% или на $ 42,6 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России - $ 752,5 млн., далее следует США - $ 90,7 млн. и ОАЭ - $ 19,8 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем $ 1,9 млн.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 0,6%, составив $ 504,4 млн. против $ 501,2 млн. в январе-сентябре 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-сентябре сократился на 7,1%, составив $ 596,8 млн. против $ 642,6 млн. в январе-сентябре 2009 года.