Սերժ Սարգսյանը ժամանել է Ռուսաստան
Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով ժամանել է Ռուսաստան:
Այցի շրջանակներում Ս. Սագսյանն այսօր կհյուրընկալվի Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտ, որտեղ հանդիպում կունենա բուհի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ, հանդես կգա ելույթով և կպատասխանի հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը մտքեր կփոխանակեն միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք արդիական խնդիրների շուրջ, կքննարկեն ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը:

Серж Саргсян прибыл в Москву
Серж Саргсян прибыл во вторник с двухдневным официальным визитом в Москву по приглашению российского коллеги Владимира Путина.
В рамках визита сегодня Саргсян посетит университет МГИМО, где встретится со студентами и профессорско-преподавательским составом вуза, выступит с докладом и ответит на вопросу участников встречи.
Ранее сообщалось, что Саргсян проведет встречи с руководством России. Саргсян и Путин обменяются мнениями также по ряду насущных международных и региональных проблем, обсудят процесс урегулирования Карабахского конфликта.