Բանակն ի վիճակի է պատվով կատարել իր առջև դրված ցանկացած մարտական խնդիր. ԱՀ ՊՆ
Մարտի 22-ից 25-ը, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության 2017թ. պատրաստության պլանի համաձայն, բանակային զորատեսակների և ստորաբաժանումների ներգրավմամբ անց է կացվել գնդային մարտավարական զորավարժություն:
Զորավարժությունը հնարավորություն է տվել կատարելագործել ներգրավված անձնակազմի տեսական և գործնական գիտելիքները, բարձրացնել դաշտային վարժվածության մակարդակն ու անընդհատ փոփոխվող իրադրությունում որոշումներ ընդունելու ունակությունները:
Զորավարժությունն անցել է ըստ նախատեսված պլանի և ևս մեկ անգամ ցույց տվել, որ ինչպես պայմանական, այնպես էլ իրական մարտադաշտում պաշտպանության բանակն ի վիճակի է պատվով կատարել իր առջև դրված ցանկացած մարտական խնդիր և ապահովել Արցախի Հանրապետության և նրա ժողովրդի անվտանգությունը:
Զորավարժության եզրափակիչ փուլին ներկա են գտնվել Արցախի Հանրապետության և նախագահ Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը։

Армия обороны Арцаха способна выполнить любую поставленную перед ней боевую задачу
22-25 марта в Арцахе были проведены полковые тактические учения с привлечением армейских родов войск и подразделений.
Военные учения позволили усовершенствовать теоретические и практические знания участников, повысить уровень полевой выучки и способность принимать решения в условиях постоянно меняющийся обстановки.
Учения прошли в соответствии с предусмотренным планом и в очередной раз продемонстрировали, что как на условном, так и реальном поле боя Армия обороны Арцаха способна с честью выполнить любую боевую задачу и обеспечить безопасность республики.