Հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման հետևանքով ՊԲ զինծառայող է զոհվել (ինֆոգրաֆիկա)
Ապրիլի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 800 կրակոց: Շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (50 կրակոց): Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

Накануне и в ночь на 25 апреля ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 50 раз, произведя по армянским позициям из стрелкового оружия различного калибра 800 выстрелов, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
На юго-восточном и восточном направлениях линии соприкосновения противник активно применял снайперские винтовки (50 выстрелов).
В результате нарушения противником режима прекращения огня в районе 17:50 24 апреля на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на восточном направлении линии соприкосновения, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Нарек Амаякович Арутюнян (1997 г.р.).
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям.