Բորիս Նավասարդյան. «...այո՛, նպատակը քաղաքական հետապնդումն է»
Խոսելով Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի դատարանի վճռի մասին, համաձայն որի «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտվել է 7 տարվա ազատազրկման, «Երևանի մամուլի ակումբ»-ի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը «7օր»-ին ասել է.
-Եթե մենք ելնում ենք նրանից, որ մարտի 1-ից հետո բոլոր գործընթացներն ի վերջո պետք է բերեն քաղաքական կայունության՝ հիմնված հասարակական համաձայնության վրա, ապա որոշումները, որոնք այլ հետևանքների են բերում, այսինքն սրում են հարաբերությունները՝ տարբեր քաղաքական ուժերի միջև, այդ թվում իշխանության և ընդդիմության՝ անկախ նրանից, թե ընդդիմությունն ինչքանով ուժեղ կամ արդարացի է, ուրեմն այո՛, նպատակը քաղաքական հակառակորդների նկատմամբ քաղաքական հետապնդումն է և ոչ թե համաձայնության եզրեր գտնելու ցանկություն և փորձ։
Իսկ ընդհանրապես. Բ. Նավասարդյանը ճիշտ է համարում, որ 2008թ. մարտի 1-ին ֆիզիկական բռնություններին անմիջական մասնակցություն չունեցած բոլոր մարդկանց քրեական գործերը պետք է կարճվեին։

Борис Навасардян: «...да, цель - политическое преследование»
Говоря о решении суда общей юрисдикции административных районов Еревана Кентрон и Норк Мараш, согласно которому главный редактор газеты «Айкакан жаманак» Никол Пашинян осужден на 7 лет лишения свободы, председатель «Ереванского пресс-клуба» Борис Навасардян сказал «7or»:
«Если мы исходим из того, что все процессы после 1-го марта, в конце концов, должны привести к политической стабильности, основанной на общественном согласии, то целью решения, которые приводят к другим последствиям, то есть обостряют отношения между различными политическими силами, в том числе между властями и оппозицией, независимо от того насколько сильна или справедлива оппозиция, является политическое преследование политических оппонентов, а не желание и попытка найти точки согласия».
Вообще, Б. Навасардян считает верным, чтобы дела всех лиц, не принимавших непосредственное участие в насилиях 1-го марта 2008 года, были свернуты.