ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունում տեղ գտած ընտրախախտումների վերաբերյալ տեղի կունենան դատական նիստեր
Այսօր՝ 22.01.10թ.-ին  ժամը  1600-ին  և  1700-ին, Վարչական  դատարանի  դատական  նիստերի  համապատասխանաբար  թիվ  106  և  324  դահլիճներում, նշանակված  են  դատական նիստեր       «Գերագույն խորհուրդ- պատգամավորական  ակումբ» ՀԿ նախագահ Ռուբեն Թորոսյանի  երկու  հայցադիմումների  կապակցությամբ,       այն են'
1.«Լիազոր  մարմնի  կողմից  ԸՕ  13-րդ  հոդվածի  8-րդ  կետի   պահանջները  չկատարելու  մասին» դիմում-բողոքի  քննարկման  կարգը  14.01.10թ.  ԸԸՀ  նիստում  խախտելու մասին
2. Լրացուցիչ  ընտրության  արդյունքների  ամփոփման  մասին  14.01.10թ.  ԸԸՀ  որոշման  ընդունման  կարգի  խախտման  մասին

Состоятся судебные заседания относительно избирательных нарушений, нашедших место в дополнительных выборах НС
Сегодня 22.01.10г. в 16.00 часов и 17.00 часов в залах судебных заседаний Административного суда соответственно под номерами 106 и 324, назначены судебные заседания в связи с исками председателя ОО «Верховный совет - депутатский клуб». Этими исками являются:
1. О нарушении на заседании от 14.01.10г. окружной избирательной комиссии порядка обсуждения заявления-жалобы «О не выполнении требований 8-ого пункта 13-й статьи ИК со стороны полномочного органа».
2. О нарушении порядка принятия решения окружной избирательной комиссии 14.01.10г. о подведении итогов дополнительных выборов.