Վարդան Այվազյան. «Ողջամիտ ժամկետը չի կարող անվերջ ձգվել»
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Վարդան Այվազյանը «7օր»-ին ասել է, որ Թուրքիայի խորհրդարանի կողմից հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման ողջամիտ ժամկետը չի կարող անվերջ ձգվել։
-Առավելագույն ժամկետը կարող եմ ասել մինչև մայիս, մաքսիմում մինչև հունիս։ Չես կարող անվերջ սպասել,- ասել է Վ. Այվազյանը։
Նա նաև հավելել է, որ չտեսնել հայ-թուրքական սահմանի բացման տնտեսական էֆեկտը, պարզապես կույրի հատկություն է.
-Չէ՞ որ բիզնեսը չի ճանաչում ո՛չ ազգություն, ո՛չ որևէ կրոնական պատկանելություն։ Բիզնեսը ճանաչում է մեկ նպատակ՝ շահույթի հետապնդում։

Вардан Айвазян: «Разумные сроки не могут длиться бесконечно»
Председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам НС РА, член фракции РПА Вардан Айвазян сказал «7or», что разумный срок ратификации армяно-турецких протоколов не может длиться бесконечно.
«Максимальным сроком я могу назвать до мая, максимум, до июня. Нельзя же бесконечно ждать», - сказал В.Айвазян.
Он также добавил, что не видеть экономического эффекта открытия армяно-турецких границ - это просто свойство, присущее слепому.
«Ведь бизнес не признает ни национальности, ни религиозной принадлежности. Бизнес признает лишь одну цель - преследование прибыли», - резюмировал депутат.