Էրդողանն ու Ահմադինեջադը հանդիպել են
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը չորեքշաբթի երեկոյան Ստամբուլում հանդիպել է Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադի հետ։ Այս մասին հայտնում է «IRNA» գործակալությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են տարածաշրջանային և միջազգային երկկողմ հարցեր։ Հանդիպման ժամանակ երկրների ղեկավարներն ընդգծել են երկկողմանի հարաբերությունների բարելավման անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև քննարկել են տարածաշրջանային խաղաղության և անվտանգության հարցերը։
Ահմադինեջադը Ստամբուլում մասնակցելու է Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության 11-րդ գագաթնաժողովին։

Состоялась встреча Эрдогана и Ахмадинежада
В среду вечером в Стамбуле премьер-министр Турции Реджеп  Эрдоган встретился с президентом Ирана Махмудом Ахмадинежадом, сообщает агентство «IRNA».
Два лидера обсудили двусторонние, региональные и международные вопросы. На встрече Эрдоган и Ахмадинежад отметили необходимость улучшения всеобъемлющих двусторонних отношений, сотрудничества, а также вопросы, связанные с миром и безопасностью в регионе и мире.
Отметим, что Ахмадинежад находится в Стамбуле для участия в XI саммите глав государств и правительств Организации экономического сотрудничества (ОЭС).