Բագրատ Ասատրյան. «Տնտեսությունը խոր դեպրեսիայի մեջ է»
Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Բագրատ Ասատրյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ամփոփել է անցնող տնտեսական տարին:
-Տարին ամփոփում ենք բավականին գորշ թվերով,- ասել է նա,-կրկին ու կրկին մենք կանգնած ենք համակարգային խնդիրների առաջ, տնտեսությունը խորը դեպրեսիայի մեջ է, և սրանից դուրս գալու համար հարկավոր է համակարգային փոփոխություններ կատարել։
Ըստ Բ. Ասատրյանի՝ Հայաստանի տնտեսության թիվ մեկ հիվանդություններն են նաև կոռուպցիան, մենաշնորհները, տնտեսության քրեաօլիգարխիկ կառուցվածքը:

Баграт Асатрян: «Экономика переживает глубокую депрессию»
На сегодняшней встрече с журналистами бывший председатель Центробанка РА, представитель АНК Баграт Асатрян подвел итоги уходящего экономического года.
«Мы подводим итоги года в  довольно мрачных цифрах. В очередной раз мы столкнулись с системными проблемами, а экономика переживает глубокую депрессию. Для того, чтобы выйти из сложившейся ситуации необходимо провести системные преобразования», - отметил Асатрян.
По словам Баграта Асатряна, одними из первых «болезней» экономики Армении являются коррупция, монополии, уголовно-олигархическая структура экономики.