Վրաստանում հրդեհները չեն նահանջում
Առավոտյան վերսկսվել են հրդեհի վերացման աշխատանքները Կոխտա լեռան վրա, Արտանա գյուղի մոտակայքում, Թելավիում և Թուշեթիում: Ինչպես տեղեկացնում է InterPressNews- ը, ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտը տեղեկացրել է, որ ավիացիան արդեն մասնակցում է Կոխտա լեռան վրա հրդեհների վերացման աշխատանքներին:
«Այս պահին իրավիճակը էականորեն չի փոխվել. հրդեհը հանգցնելու համար դեռևս աշխատանքներ են տարվում: Ակտիվ աշխատուժ կա: Ամբողջ գիշեր աշխատանքները շարունակվում էին շարունակական ռեժիմով, տարաները լցված էին ջրով: Տեղում աշխատում է ավելի քան 500 մարդ: Հրդեհի վերացման աշխատանքներում դեռ ընդգրկված է մեկ վրացական ուղղաթիռ: Երկու իրանական ուղղաթիռներ արդեն ճանապարհին են և աշխատանքներին կմիանան հետագայում»,-նշեցին Արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալությունում:
Ինչ վերաբերում է Թուշեթիի հրդեհին, Խախաբո գյուղի մոտակայքում, Արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալությունը բացատրում է, որ աշխատանքներ են տարվում հրդեհի առանձին օջախների հանգցման ուղղությամբ:

Пожары в Грузии не отступают
С утра возобновились работы по ликвидации пожара на горе Кохта около села Артана в Телави и в Тушетии. Как сообщили jnews.ge в Агентстве по управлению чрезвычайными ситуациями МВД, в работах по ликвидации пожара на горе Кохта уже участвует авиация.
«К этому времени ситуация изменилась незначительно; по-прежнему ведутся работы по тушению пожара. Активно работает живая сила. Всю ночь работа велась в непрерывном режиме, были наполнены баки с водой. На месте работает более 500 человек. Пока в работах по ликвидации пожара участвует один грузинский вертолет. Два иранских вертолета уже в пути и подключатся к работам позже», – отметили в Агентстве по управлению чрезвычайными ситуациями.
Что касается пожара в Тушетии, около села Хахабо, в Агентстве по управлению чрезвычайными ситуациями поясняют, что ведутся работы по тушению отдельных очагов пожара.