Առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր
Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Противник применил автоматические станковые гранатометы
В период с 17-го по 23-е августа на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана противник продолжил нарушать режим перемирия, в основном с применением стрелкового оружия различного калибра, произведя в сторону армянских позиций свыше 4000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министрества обороны Республики Арцах.
Кроме стрелкового оружия, на юго-восточном участке линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также автоматические станковые гранатометы.
Передовые подразделения АО предпринимают необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций.