Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Գերմանիայի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության պատվիրակությանը
Փետրվարի 2-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Գերմանիայի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության պատվիրակությանը' Եվրոպայի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության փոխնախագահ Մարկուս Լյոնինգի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ժողովրդավարության վիճակի, քաղբանտարկյալների ազատ արձակման, կոռուպցիայի հաղթահարման ինչպես նաև եվրոպական կառույցներում լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության հետ համագործակցությանն աչնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային խնդիրներ, այդ թվում' հայ-թուրքական հարաբերությունների և ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարները, ինչպես նաև Թուրքիայի հնարավոր անդամակցությունը Եվրոպական միությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հայ ազգային կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչներ Լևոն Զուրաբյանը և Դավիթ Շահնազարյանը:

Левон Тер-Петросян встретился с делегацией Либерально-демократической партии Германии
2 февраля первый президент Армении Левон Тер-Петросян встретился с делегацией Либерально-демократической партии Германии во главе с заместителем председателя Либерально-демократической партии Европы Муркусом Ленингом.
В течение встречи обсуждались вопросы, касающиеся демократической ситуации в Армении, освобождением политзаключенных, преодолением коррупции, а также сотрудничеством с Либерально-демократической партией в европейских структурах.
Обсуждались также региональные проблемы, в том числе перспективы армяно-турецких отношений и урегулирования карабахского конфликта, а также возможное членство Турции в Евросоюзе.
Во встрече принимали участие представители Центрального офиса Армянского Национального Конгресса Левон Зурабян и Давид Шахназарян.