Քրեական իրավիճակն անցած 7 օրում
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի' փետրվարի 10-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 30 դեպքից բացահայտվել է 28-ը, խարդախության 40 դեպքից' 39-ը, խուլիգանության 7 դեպքից' 5-ը: Բացահայտվել է նաև գողության 70 դեպք:
Նույն ժամանակահատվածում արձանագրված կողոպուտի' 2 և խուլիգանության 1 դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Բացահայտվել են նաև նախկինում կատարված սպանության 1, մարմնական վնասվածք հասցնելու' 4 և խուլիգանության 1 դեպքերը:
Անցած շաբաթվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 39 պատահար, ինչի հետևանքով 7 մարդ զոհվել է, 62-ը' ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная ситуация за прошедшие 7 дней
Согласно оперативным данным Полиции РА за период, выпавший с 10 по 17 февраля, в республике зарегистрирован 1 случай убийства, который раскрыт. Из 30 случаев нанесения телесных повреждений раскрыты 28, из 40 случаев мошенничества - 39, из 7 случаев хулиганства - 5. Раскрыто также 70 случаев воровства.
За тот же период зарегистрированные 2 случая грабежа и 1 случай хулиганства раскрыты. Раскрыты также ранее зарегистрированные случаи 1 убийства, 4 - нанесения телесного повреждения, 1- хулиганства.
За прошедшую неделю в республике было зарегистрировано  39 ДТП, вследствие чего 7 человек погибло, 62 - получили телесные повреждения различной степени.