-Գազի գնի թանկացումից բողոքում է և ահաբեկված է ողջ ժողովուրդը,- «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է Սպառողների միության նախագահ Արմեն Պողոսյանը։
Եթե պետությունը մեղմացնող կամ փոխհատուցող ձևեր չգտնի, Արմեն Պողոսյանի նախազգացումով դա կարող է բերել սոցիալական սուր լարվածության։
-Մենք քննարկել ենք այդ հարցը «Հայռուսգազարդի» հետ, սակայն չենք կարող ասել, որ որևէ նվաճում ունենք,- ասել է նա։
Գազի գնի թանկացումը կարող է բերել սոցիալական սուր լարվածության

«Весь народ жалуется и боится повышения цен на газ», - сказал в беседе с «7or» председатель Союза потребителей Армен Погосян.
Если государство не найдет способы смягчения или компенсации, то по мнению Армена Погосяна это может привести к острому социальному напряжению.
«Мы обсуждали этот вопрос с «Армросгазпромом», однако не можем сказать, что имеем какое-то достижение», - сказал он.
Повышение цены на газ может привести к острому социальному напряжению